Вони вбивають Галицький інститут?

Справа, про яку гуде весь Тернопіль і про яку йтиметься, оголяє багато сучасних проблем, вирішення яких актуальною владою під прикриттям гасел про справедливість та порядок призводить до соціальних непорозумінь та, немов снігова куля, породжує інші проблеми, більш серйозні та суспільно небезпечні. Відразу ж зазначу, що, говорячи про актуальну владу, я в даній ситуації не зосереджую увагу на своєму «кумирові» – Партії регіонів. Оскільки йдеться про Тернопіль, де строкатість взаємин між призначеними та обраними часто-густо не піддається логічно-політологічному аналізові, відволічусь від прямих партійних аналогій та наразі використовуватиму (нехай не ображаються більш симпатичні мені «Свободівці») займенники. Як у заголовку.

Протягом останніх дев’яти місяців у Тернополі методично знищують один з найбільш перспективних закладів освіти міста – Галицький інститут імені В. Чорновола. Фінансований міською громадою та входячи до навчального консорціуму Національного університету «Києво-Могилянська академія», інститут відразу ж заявив про себе як про навчальний заклад, що має професійний підхід до організації та проведення навчально-методичної роботи. Достатньо для прикладу згадати, що саме в Галицькому інституті імені В. Чорновола вперше на теренах Правобережної України на рівні бакалаврату було заліцензовано унікальну спеціальність «Реклама та PR» (чого не могли зробити деякі столичні національні університеті, і навіть зараз на Правобережній Україні таких спеціальностей аж ще одна!), саме в Галицькому інституті імені В. Чорновола за останній рік було здійснено вісім захистів кандидатських дисертацій, а кількість кандидатів наук із соціальних комунікацій дорівнює кількості кандидатів наук із соціальних комунікацій в найбільш потужному західноукраїнському профільному факультетові). Неодноразові переможні та призові місця конкурсів, олімпіад, конференцій в Україні і за кордоном, визнання факультету журналістики та інформації Галицького інституту як тернопільською школою журналістики… Можна продовжувати і далі.

Втім, при організації закладу було допущено прикру помилку – його подали як заклад освіти ІІІ рівня акредитації. До сих пір дебатується питання про коректність такої самоідентифікації інституту. Проблема, однак, стоїть у фінансовій площині: якщо інститут не був закладом освіти саме ІІІ рівня акредитації, то оплачувати роботу викладацького складу мали б за тарифами закладу ІІ рівня акредитації. Все. Але що почалось у серпні минулого року! Щотижня інститут трусили перевірки. СБУ (!?), КРУ (почило в Бозі), Міносвіти, міліція, податкова, знову КРУ, знову податкова, і знову СБУ… Десятки делегованих і оплачених державою інспекторів, дії яких носять відверто паралельний характер, а ступінь компетенції деяких викликає явний сумнів (чого вартує заява керівника обласного, тепер вже колишнього КРУ, про ліцей і спиртазводи!!!) шукали, та й продовжують шукати невідомо що. Безцеремонно заходять до викладачів на пари, сталять тупі запитання, відволікають студентів від лекцій та практичних занять. Містом ширяться чутки то про закриття інституту, то про його перепрофілювання, то про входження на якихось там правах до складу іншого закладу освіти.

Колектив трясе, нормального навчального процесу можна досягти лише надзвичайними зусиллями. Студенти в паніці, не знають, що з ними буде, де і в якому статусі вони будуть навчатись далі. Про нормальну організацію вступної кампанії годі й говорити.

Звісно, від закриття або зміни статусу інституту, який протягом двох останніх років набирає обертів, виграють конкуренти – чи не в цьому корінь проблеми? Не забуваймо і про те, що величезний і ошатний головний корпус інституту знаходиться в самому центрі Тернополя – чи не тому така увага до інституту? А, може, хтось страшенно хоче бути ректором (чи розуміє ця особа, в яке ярмо залізе?). Припущень багато. Відповідей немає.

Однак вихід із ситуації, що склалась, є. У зв’язку з тим, що Галицький інститут імені В. Чорновола – муніципальний заклад освіти, своє рішуче слово мала б сказати Тернопільська міська рада, більшість в якій сформована «Свободою». На жаль, знову сходимо до рівня політики, але, мабуть, без неї зараз нікуди. Панове, зберіться, розставте акценти, прийміть конкретне рішення і відкрито оголосіть його. Не перетворюйте суб’єктивні оцінки в систему поглядів на заклад в цілому, не мордуйте викладачів і студентів, не створюйте умов для паніки.

Але перед цим – маленький екскурс в минуле. Сподіваюсь, що панове депутати міськради Тернополя пам’ятають Отто фон Бісмарка? Саме йому належать слова: «Дайте мені німецьку  школу, і я за 10 років створю  націю». Тернопіль вже має готову українську школу – Галицький інститут імені В. Чорновола, можливо, незвичний, можливо, нетрадиційний, можливо, з певними помилками, але беззаперечно високопрофесійний та патріотично налаштований заклад освіти. Якщо у Тернополі применшать статус і вагу цього закладу, саме на «Свободу» покладуть вбивство перспективного інституту, а сама «Свобода» доведете тим самим власну політичну безсилість, зробить вагомий крок до набуття статусу непотребу – такого самого, як партія регіонів чи «Наша Україна».

Дуже хочеться вірити в те, що такого не буде…

Юрій Фінклер

-1 thoughts on “Вони вбивають Галицький інститут?

  • 19:02 | 30.04.2011 о 19:02
    Permalink

    Не сподівайтеся на “Свободу”, панове. Ця політична сила не захистить. Взагалі, кожна плітична сила шукає вигоду. Яка вигода від Інституту для “Свободи”? Хіба що приміщення…. не студенти, не викладачі, не престиж міста, не….

  • 20:48 | 30.04.2011 о 20:48
    Permalink

    Давно пора закрити цей заклад, який профанує освіту. Це рівень училища і не більше. Який консорціум з НаУКМА!? Підписали угоду про співпрацю з цим універом, а потім хизуються ніби вони є його відокремлений підрозділ. Який там високий рівень викладачів, про що ви говорите!? Про Галицький інститут дуже доречною буде репліка з “Велика різниця” з пародії на Поплавського. Так от. ГАЛИЦЬКИЙ інститут імені В’ячеслава Чорновола це вам не Гарвард, не Оксфорд, і тим паче не якесь там МГІМО. Ми вище усього цього хаосу знань!

  • 20:48 | 30.04.2011 о 20:48
    Permalink

    ой, бідолашний вже той Галицький. Почитаєш, і вже собі уявляєш німб на голові у Баб’юк. А ота стара легенда про відношення до НаУКМА вже давно “не катит”. Ось інформація з сайту Києво-Могилянки: Під патронатом НаУКМА працює мережа колеґіумів, які у 1998 році об”єднались в асоціацію. Далі йде список, і в ньому є Галицький. Проте, у цьому т. зв. інституті подають все так, наче заклад ледь не факультет Києво-Могилянки.
    А щодо моєї думки, то я впевнений, що 1) заклад позбавити статусу інституту; 2) розкрадачів і махінаторів посадити.

  • 21:12 | 30.04.2011 о 21:12
    Permalink

    Цитата: “саме в Галицькому інституті імені В. Чорновола за останній рік було здійснено вісім захистів кандидатських дисертацій”

    Щось не чула, щоб в Галицькому була спецрада по захисту кандидатських…

    • 11:36 | 1.05.2011 о 11:36
      Permalink

      Це, напевно, що лише 8 викладачів захистилося (десь у інших вузах), там не може бути спец ради!!! Знаю одну викладачку з їх вузу – якщо там всі такі “розумні”, то закривати вас треба!

  • 00:46 | 4.05.2011 о 00:46
    Permalink

    чим закінчилася історія з продажем студентів в рабство в Болгарію. Чи не через це перевірки?

  • 00:58 | 4.05.2011 о 00:58
    Permalink

    давно пора закрити – це профанація вищої освіти

  • 11:39 | 4.05.2011 о 11:39
    Permalink

    мамо як нас хвалять, а хто хвалить доню? Ви мене а я Вас.
    Яка там Могелянка дурить людям голову, аферистка пробу
    ніде ставити.

  • 21:45 | 6.05.2011 о 21:45
    Permalink

    яка освіта в тому закладі, така і робота партії “свобода”…

  • 08:27 | 7.05.2011 о 08:27
    Permalink

    Незважаючи на всі проблеми, толкові викладачі там є, дітей вчать і НАВЧАЮТЬ. Знаю, про що пишу, бо моя дитина там вчиться і бачу все на власні очі. Дали би тим дітям нормально вчитись, а то мутять воду, нервують народ. Нехай розбираються з Баб’юк і “компанією”.

  • 19:23 | 7.05.2011 о 19:23
    Permalink

    ця стаття більше схожа на рекламну.Звичайно, PR перед вступною кампанією не буде зайвим)))Якби моя воля, давно б закрила цей інститут…що б там не розповідали і як би його не хвалили…на власному досвіді переконалася, яка це “шарашкина контора”!!! при вступі обіцяють мало не навчання у Києво-Могилянці, її відокремленим підрозділом називаються… А насправді- суцільний обман і махінації. віддала цьому закладу три роки життя, вчилася на відмінно, щиро вірила отримати диплом бакалавра. Натомість – щорічні обов”язкові “благодійні внески”,пусті обіцянки і … диплом молошого спеціаліста… Добре, що вистачило розуму продовжити навчання у нормальному ВУЗі. Що стосується викладацького складу, то хороших спеціалістів одиниці. А ті, що найбільше розрекламовані, навіть на пари не ходять… Факультет журналістики!!! А в нас навіть уявлення не було про соціальні комунікації. Про повагу до студентів взагалі мова не йде…Упродовж всього навчання лякають тим, що на всіх дипломів не вистачить, тому… Так і не отримала свій диплом моя подруга. Бо вагітним, як виявилося, не місце в Гальцькому інституті. Проте інша моя одногрупниця (хоча важко її так назвати), яку за 3 роки ми бачили всього декілька разів, без жодних проблем отримала “молодшого спеціаліста”. Ось така правда життя. Про які б митарства нам не розповідали, ніколи не повірю не проникнуся повагою до цього “одного з найбільш перспективних закладів освіти міста”.

  • 11:38 | 10.05.2011 о 11:38
    Permalink

    Це не стаття, а передсмертні крики найбільш корумпованого недоінституту в Тернополі.
    Так званий проффесор Юрій Фінклер, себто автор статті це мій колишній викладач, який за весь період навчання прочитав дві чи три лекції. І це в прямому значенні слова. Єдине, що він чудово вмів робити це заводити філософські бесіди про майбутнє, тонко натякати на хабар і безпосередньо пропонувати успішним студентам можливість організувати начання в престижних ВУЗах країни за відповідну плату.
    На так званому факультеті журналістики свідомо набрали забагато студентів з тією надією, що когось доведеться вигнати до кінця навчання. В кінцевому результаті таки вигнали нівчому невинну людину, яка здала свою заборгованість, а її талон “випадково” загубили.
    Куратор моєї групи намагалася зірвати держіспит моїй одногрупниці лише за те, що та відмовилася брати участь в прибиранні аудиторії за день до іспиту. Ніхто не врахував того, що у неї не було вдома комп’ютера і вона повинна була готуватися у комп’ютерному класі обмежену кількість часу.
    Проте були і хороші викладачі, їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. Більшість з них вже там не працює.

  • 17:15 | 8.06.2011 о 17:15
    Permalink

    Я також студентка цього інституту. Знаєте читаю ці коментарі і аж страшно мені стає. Як Ви студенти можете настільки паплюжити свій навчальний заклад. Ви тут вчились і ніхто не примушував Вас йти саме сюди. Давайте будемо реалістами. В одному з наших Тернопільських університетів (назву не вказуватиму з етичних міркувань)на факультеті аналогічному до мого навчається 13 студентів. У Галицькому інституті на цьому ж факультеті навчається 30 студентів. То чому нам не дивитися на ситуацію тверезо – закриття Галицького інституту вигідне для багатьох ВНЗ Тернополя. Тому припиніть сипати сміття на свій навчальний заклад і на хороших спеціалістів-викладачів.Так звичайно може і є тут хабарники як Ви стверджуєте, але мені вони не зустрічалися. Я власними зусиллями отримую знання і викладачі оцінюють всіх обєктивно. Найбільше мені шкода сьогодні батьків тих дітей які тут навчаються. Якщо не вірите мені то проведіть власне дослідження і Ви все зрозумієте. Звичайно найлегше всіх крити нецензурними словами і чекати коли все-таки Нас кудись переведуть і коли принесуть все готове на золотому блюдечку. А самим щось робити лінь. Давайте влаштуємо демонстрацію, давайте напишемо прохання в міську раду чи звернення до президента, давайте зробимо хоч щось для себе самі.

Коментарі вимкнені.