На Тернопільщині невтішні тенденції

19 березня з ініціативи управління Державтоінспекції області пройшла спільна нарада за участю представників Тернопільської облдержадміністрації, керівництва УМВС України в області, Тернопільського управління Укртрансінспекції, керівників автотранспортних підприємств та приватних пасажироперевізників.

Проведення даної наради обумовлене скоєнням на дорогах України  резонансних автопригод за участю пасажироперевізників, останньою з яких стала трагедія на Полтавщині, коли 16 березня на 375 км автодороги Київ-Харків зіткнулися вантажівка «Рено» та мікроавтобус «Фольксваген». Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди на місці загинуло 7 осіб та 2  померло вже у лікарні, 7 людей отримали травми.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника УДАІ УМВС України в Тернопільській області капітан міліції Олег Турлай – Державтоінспекція Тернопільської області вкрай стурбована станом транспортної дисципліни серед водіїв маршрутних автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів.

Так, в 2015 році на території області зареєстровано 11 ДТП із яких в 6-ти автопригодах одна людина загинула та 11 осіб отримали тілесні ушкодження.

Порівнюючи з аналогічним періодом 2014 року, де було скоєно 5 ДТП і жодного пораненого та загиблого громадянина не було, то можна стверджувати, що на превеликий жаль Тернопільщина «здійснила вагомий вклад» у зростання жертв аварійності на території України, де з початку року вже скоєно 128 ДТП у яких 35 людей загинули та 122 отримали травми.

Основною причиною такого стану справ вважаю відсутність дієвого контролю за поведінкою водіїв на маршрутах з боку відповідальних осіб автопідприємств та приватних перевізників, відсутність домінантної ролі служб з безпеки дорожнього руху і в тому числі в роботі з профілактики аварійності».

Учасники наради розглянули ряд пріоритетних питань щодо покращення умов перевезення та забезпечення безпеки пасажирських перевезень в т.ч. під час перевезень організованих груп дітей, дотримання водіями автобусів Правил дорожнього руху, забезпечення експлуатації технічно справних транспортних засобів з відповідною комплектацією.

Перед правоохоронними та контролюючими органами поставлено ряд завдань щодо посилення контролю за умовами роботи та відпочинку водіїв, здійсненню заходів направлених на  попередженню автопригод, що стаються на дорогах нашої держави за участю пасажироперевізників.

Коментарі вимкнені.