На Тернопільщині посадовці попались на гачок прокуратурі

Прокуратура на заваді інтелектуальному «піратству».
Україна як сторона міжнародних угод, із вступом до Світової організації торгівлі взяла на себе значні зобов’язання у сфері забезпечення захисту інтелектуальної власності. Від стану протидії «піратству» залежить економічна безпека держави. Використання новітніх інформаційних технологій вимагає дотримання низки законодавчих актів, спрямованих на забезпечення авторських та інших немайнових прав.

Однак, як засвідчили прокурорські перевірки навіть органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю ігнорують у практичній діяльності вимоги закону. Передусім це стосується впровадження ліцензійного програмного забезпечення.
Всупереч Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, у місцевих держадміністраціях, їх відділах і управліннях, місцевих радах, на комп’ютерах встановлено програми, на які відсутня документація, що підтверджує правомірність їх використання згідно з ліцензією або належність до комп’ютерних програм вільного використання. Комп’ютерні програми належним чином не відображаються в обліку бюджетних установ.
На жорстких дисках персональних комп’ютерів низки районних державних адміністрацій виявлено розтиражовані фонограми, що є порушенням вимог ст.15,39,40,41 Закону України «Про авторське право і суміжні права».
Вже на сьогодні на усунення порушень органами прокуратури внесено 25 документів реагування, 11 посадовців притягнуто до відповідальності, з яких 8 – органів внутрішніх справ.
Крім того, прокурорські перевірки на місцях тривають. За їх результатами буде дано принципову оцінку не лише порушникам, але й тим, хто повинен стояти на захисті інтересів держави, – повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

Коментарі вимкнені.