Ще одна добра справа Сергія Надала – ОСББ платитимуть менше

Ми нещодавно писали, що мер Тернополя Сергій Надал послідовний у відстоюванню інтересів мешканців гуртожитків і обіцяли нашим читач повідомляти про хороші справи Сергія Віталійовича. 

Знайомтесь з черговим прийнятим рішенням на сесії міської ради, яке допоможе тернополянам заощадити кошти.

Як відомо, Тернопіль посідає 2 місце в Україні серед обласних центрів за кількістю створених ОСББ у порівнянні з загально кількість багатоквартирних будинків.

Цей показник постійно росте, оскільки мешканці гуртожитків, які приймаються в комунальну власність, після приватизації своїх помешкань, також створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. До них приєднуються і мешканці нещодавно прийнятих в експлуатацію багатоповерхівок, тому кількість ОСББ в Тернополі постійно зростає.

В структуру витрат об’єднань співвласників входить і плата за землю, яка рівномірно стягується з власників квартир.

Донедавна, земля для ОСББ виділялася на умовах платної оренди, яка становила 0,09% від оціночної вартості ділянки. В середньому це було до 2-х гривень в місяць за одну сотку землі.

Таким чином, орендна плата для об’єднань співвласників не займала великої питомої ваги в структурі витрат.

Але нещодавно ситуація змінилася разом зі зміною нормативних документів, що регулюють розрахунок орендної плати за земельну ділянку.

Тепер вона становить не менше 3%, що виходить майже 50 гривень в місяць за одну сотку земельної ділянки. Зростання становить майже в 25 разів (!).

Тому в міській раді Тернополя з ініціативи міського голови Сергія Надала було прийнято рішення переглянути позицію стосовно виділення земельних ділянок об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

Замість надання ділянок в оренду, тепер їх надаватимуть у власність. Це дозволить суттєво зменшити плату за землю, і не призведе до зростання тарифів в ОСББ.

Зараз міською радою вже підготовлено листи усім об’єднанням з інформацією про нові умови оформлення земельних ділянок для обслуговування будинків.

P.S. Надіємось, що Сергій Надал покаже свою мудрість та моральність і у вирішенні питання з дитячим майданчиком на вулиці Гнатюка.

Коментарі вимкнені.