Княже місто святкувало так, що аж в Тернополі чули

7 липня Теребовля святкувала своє 914-річчя.  Традиційно День Міста святкується на Івана-Купала, адже в цей день теребовлянці празникують.

Святкування  розпочалося о 14 годині. В скверах міста лунала жива музика. Городян і гостей Теребовлі звеселяли музики із районних будинків культури. Звучав і мелодійний український вальс, і запальна полька, і пристрасне танго. Музики грали так, що аж в Тернополі чули. Та грали не довго. Близько 15.30 над містечком нависли важкі сірі хмари і почалась гроза. Але навіть негода не стала на заваді, лише порозганяла людей по домівках, святкувати Івана-Купала.

 

До речі про погоду: скільки себе пам’ятаю, на Івана завжди в Теребовлі падає дощ. Це ще одна традиція нашого містечка.

Привітавши всіх Іванів, та випивши за їхнє здоров’я, перечекавши грозу, міщани почали збиратися в Молодіжному парку.  До болота у теребовлянців уже імунітет, тому ніхто не звертав увагу на дівчат на 15 сантиметрових  підборах чи в босоніжках,  або хлопців, з напастованими,  вимитими туфлями.  Ніздрі жителів лоскотав приємний запах  смаженого м’яса та диму. Проводився конкурс на найкращий шашлик по-теребовлянськи. Переможцем став підприємець Василь Шмигунець.

О 19. 30 розпочався концерт київського гурту «Made in Ukraine». В парку зібралося чимало охочих подивитися та послухати артистів з Києва. Більше години вони розважали теребовлянців, які спочатку було засоромились таких гостей, але згодом співали і танцювали разом з ними.  Разом з концертною програмою «Made in Ukraine» привезли з собою платівки, які глядачі досить скоро розкупили, мабуть теребовлянцям до душі припала така музика.

Після концерту, молодь побігла фотографуватися і брати автографи в артистів.

Ледве вдалось пробратись крізь натовп фанатів, аби взяти інтерв’ю в учасників гурту «Made in Ukraine»  для «Погляду». Вдалося поспілкуватися з бек-вокалістом Дмитром та клавішницею Оленою.

Гурт «Made in Ukraine» заснований у 1996 році.  Солістка Тетяна виступає в складі гурту з 1998 року, Дмитро працює 5 років, а Олена-новенька. Взагалі склад гурту дуже часто мінявся. Співають українські народні пісні в сучасній обробці, також мають і авторські пісні.  Стараються працювати так, щоб сподобатися будь-кому: дітям, молоді, старшому поколінні. Випустили 5 платівок, остання «Потанцюймо». Є  продюсер, з яким гурт досить довго співпрацює, він вкладає в «Made in Ukraine» всі свої сили, адже вони одні в нього , – розповів «Погляду» бек-вокаліст Дмитро.

– Як вам Теребовля? Ви вже встигли прогулятися містечком?

– Нажаль в нас було обмаль часу: ми проїхали розклали апаратуру і зразу почали виступати. Надіємось, що до вечора ще прогуляємось.

– Вам дощ не спортив настрою?

– Ми вже чули, що на Івана-Купала тут падає дощ, тому були готові до всього. Звичайно були деякі ускладнення з проведенням, наш виступ перенесли на півгодини пізніше, але настрій чудовий.

– Теребовлянці просто в захваті від вас. А що ви можете сказати на рахунок публіки?

–  Ну нам здається, що люди були трішки скуті. Мабуть концерт потрібно було робити пізніше, в темряві: теребовлянці не так соромилися б один одного, більше б співали, більше б танцювали. Загалом нам сподобалась атмосфера, все було якось по-домашньому.

– Де вам подобається виступати більше? Можливо в Вас є улюблені міста?

– Ні немає. Ми виступаємо із задоволенням і на сході, і на заході України. Навіть коли ми співаємо десь у Луганську чи Донецьку, всі переходять на українську мову і співають разом з нами.

– Що ви можете побажати теребовлянцям на День Міста?

– Нехай на наступний рік, на наступне Івана-Купала у вас не падає дощ. Успіхів вам і процвітання!

Глядачі ще довго мордували  артистів з автографами і фотографіями, а в той час розпочалася дискотека. Коли стемніло – танцювали всі:  дорослі і старі, закохані і одинокі,  стомлені і повні енергії. Здавалося б не було ніякого дощу, і всі забули про свої негаразди. О півночі у небі спалахували яскраві вогники- салюти. Ця феєрія привела міщан у захват.  Проте свято не закінчувалося. Теребовлянці святкували аж до ранку.

Кокора Анна-Лілія, студентка факультету журналістики Львівського  Національного університету імені Івана Франка.

Коментарі вимкнені.