Українці тримають у банках більше 37 мільярдів доларів

Об’єм коштів населення у банківській системі України до початку серпня 2011 року досяг 302,2 млрд гривень (37,5 млрд дол.). Про це свідчать дані Національного банку України, опубліковані на його офіційному сайті, пише ТСН

З початку року українці поклали у банки на 30,4 млрд грн більше, ніж забрали з них. Зокрема, гривневий депозитний портфель збільшився на 17,2 млрд грн (чи на 12,3%), вклади в іноземній валюті виросли на 13,2 млрд грн (чи на 10%), пише Дело.

За підсумками минулого місяця депозитний портфель фізичних осіб у банках України збільшився на 1,4% або на 4,1 млрд грн. При цьому вклади в національній валюті росли швидшими темпами. Так, гривневі депозити в липні збільшилися на 1,7% (у грошовому вираженні – на 2,67 млрд грн), тоді як валютні – на 1,0% (1,47 млрд грн).

На початок липня 2011 року найбільше коштів населення довірило “Приватбанку”. У цій фінустанові зосереджені 22,2% усіх коштів фізичних осіб. В абсолютних значеннях це 67,2 млрд грн.

На другому місці за популярністю серед вкладників знаходиться “Ощадбанк” – єдиний банк, збереження вкладів населення в якому в повному об’ємі гарантується державою (по інших банках діє обмеження – 150 тис. грн, гарантом виступає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб).

Третє місце за “Райффайзен Банком Аваль”, що належить австрійській банківській групі Raiffeisen Bank International AG. Цій фінустанові населення довірило 16,4 млрд грн, або 5,4% усіх коштів.

Нагадаємо, що більше 80% українських банків закінчили перше півріччя з прибутком. Їх сукупний чистий прибуток за підсумками перших шести місяців 2011 року склав 3,2 мільярдагривень.

Найбільш вдалою в плані заробітків перша половина 2011 року стала для “Приватбанку”. Найбільша фінустанова країни за розміром активів у січні-червні зафіксувала чистий прибуток у розмірі 782,3 мільйона гривень.

 

Коментарі вимкнені.