Пам’ятнику незалежності України у Тернополі бути!

 3 серпня в Українському домі «Перемога» голови політичних партій, кандидатів до Верховної Ради, голів громадських рад та молодіжних організацій обговорювали збір коштів на побудову пам’ятника Незалежності України у Тернополі.

Вочевидь тема заходу не особливо зацікавила тернополян, адже зал був практично пустий. Як сказав голова міського управління культури Олександр Смик, ми боялися, що у «Перемозі» не вистачить місця для всіх охочих, а прийшло зовсім мало людей.

З політичних сил були присутні Ігор Побер, Петро Мокрій, Петро Ландяк, представники КПУ, Партії регіонів, Свободи, «Батьківщини».

Зустріч була конструктивна, конкретна і сподіватимемось принесе свої плоди. Нарешті політики спохватилися і згадали, що відкриття пам’ятника
Незалежності відбудеться у розпал виборчої кампанії. А це означає, що кожен зможе отримати дивіденди у вигляді вітального слова біля спорудженого монументу.

Архітектор пам’ятника Дмитро Чепіль  відразу ж розвіяв сумніви недоброзичливців щодо того, чи встигнуть спорудити символ незалежності України до Дня Прапора. Як з`ясувалося, одну з основних частин композиції – колону зі світлого граніту везуть у файне місто аж з Китаю. Доставлять її приблизно через 7 днів. Фігуру лелеки виготовляють у Львові. Вона вже відлита і перебуває у стані зварювання. Встановлять пам’ятник швидше за все за один день до відкриття, щоб зберегти інтригу.

Вартуватиме символ незалежності України трохи менше мільйона. Вже скоро кошторис спорудження та список меценатів, які долучилися до цієї справи, можна буде побачити на сайті міської ради.

На сьогодні, за словами Олександра Смика, на благодійному рахунку 233 тисячі 259 гривень та 65 копійок. Найбільше (100 тис грн) дала партія «Свобода». 80 тисяч пожертвували речові ринки Тернополя, 9 тисяч — Райфайзен банк Аваль та окремі підприємці. Волонтери назбирали у церквах міста 748 гривень.

«Хоча у нашому місті 2370 малих підприємств, 361 громадські організації, 95 благодійних організацій, близько 11 політичних партій. Якщо б усі вони дали хоча б по 100 гривень, ми дуже швидко зібрали б потрібну суму», — додав пан Олександр.

«Як би там не було, зберемо кошти чи ні, але пам’ятнику незалежності України у Тернополі бути», — запевняють у міській раді. — Сьогодні, коли під загрозою знищення наша мова і держава, особлива увага прикута до Тернополя. Ми мусимо пройти тест на небайдужість і втілити мрію, яка витає у нашому місті ще з 1991 року.

 

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.