Музей у костелі буде на Теребовлянщині

У с.Острівець  сьогодні реконструюють римо-католицький храм. Саме у ньому має бути у найближчому майбутньому музей сакральної культури краю.

Дана справа розпочалася за ініціативи лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, письменника, перекладача, уродженця с.Острівець Романа Лубківського. Тоді, влітку 2010 року, розпочалися ремонтно-реставраційні роботи колишнього римо-католицького костелу

Після повного відновлення храму, в його приміщенні буде створено музей сакральної культури краю. На даний час перекрито покрівлю храму, огороджено територію від проїжджої частини дороги, за кошти приватного підприємця Олійника І.Т. відновлено дзвіницю; ведуться роботи з облаштування прилеглої території та укріплення приміщення самого храму, перенесення опори електромережі на безпечну відстань від храму тощо.

А вже 5 серпня відбудуться перші заходи на території храму: поминальна панахида, посвячення хреста та реставрованих у Львові вхідних дверей у храм, що мають історичну цінність, оскільки костел збудовано сто років тому.

Коментарі вимкнені.