“Підсудний создавав проблеми” або Чому на Тернопіллі не відбувся суд над правоохоронцем, який пішов проти системи
16 липня у Гусятині мало відбутися судове засідання у справі колишнього дільничного Артема Слівінського, якого звинувачують у хабарництві в сумі 500 доларів США. Але адвокат колишнього правоохоронця подав клопотання про відвід судді, бо той був добре хорошим знайомим батька підсудного. Суд задовольнив дане клопотання і розгляд справи перенесли. Але “Погляду” вдалося поспілкуватися з обвинувачем, який розповів, як дав хабара дільничому.
Наразі ще невідомо де відбудеться наступне судове засідання, та який суддя його очолить. Нагадаємо, сам підсудний Слівінський Артем заперечує інкриміновані йому звинувачення та обіцяє боротися за правду до кінця.
Коротке судове засідання – через відвід судді
У Гусятинському районному суді розпочалося судове засідання по кримінальній справі Слівінського Артема Волдимровича. Присутнім журналістам не дозволяли вести зйомку та запис. Зі сторони обвинувачення свідків було чимало. Зі сторони підсудного на свідків не було так густо.
– Слухається кримінальна справа за ознаками кримінального правопорушення, обвинувачений – Слівінський Артем, – зачитав суддя Римар Григорій. – Чи є клопотання?
Адвокат Слівінського Артема, Скакун Олексій одразу ж зачитав клопотання.
– Під вашим головуванням слухається кримінальне провадження стосовно Слівінського Артема Володимировича за підозрою у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого в частині 3 ст. 369/2 Кримінального Кодексу України. Оскільки суддя Римар Григорій Миколайович на посаді голови Густинського районного суду працює понад 20 років, то тривалий період часу працював з батьком обвинуваченого Слівінським Володимиром Йосиповичем, підтримував з ним дружні стосунки, відзначав неодноразово дні народження, та інші святкові заходи, оскільки батько обвинуваченого займав посаду начальника слідчого відділення густинського райвідділу, спілкувався з суддею не тільки в робочій обстановці. В силу цих обставин суддя не в змозі об’єктивно прийняти рішення і розглянути дану кримінальну справу. На підставі наведеного, керуючись статтями 81, 82 Кримінального Кодексу України, заявляємо відвід судді Римар Григорія Миколайовича. Просимо розглянути дане клопотання.
Суддя перепитав у підсудного, чи той підтримує клопотання свого адвоката. Артем Володимирович помітно хвилювався, не знав, що сказати, тому промовчав. Присутній прокурор підтримав клопотання, заради об’єктивності розгляду справи. Тоді суд вийшов до нарадчої кімнати для вирішення питання даного клопотання.
Суддя товаришував з батьком підсудного
Коли ж суд повернувся, то суддя виголосив, що викладені в клопотанні підстави для відводу судді відповідають дійсності. Тому суд ухвалив – клопотання адвоката Скакуна в інтересах підзахисного Слівінського Артема Володимировича за ознаками кримінального правопорушення, задовільнити. Розгляд справи перенесли.
«Погляду» вдалося поспілкуватися із адвокатом підсудного – Скакуном Олексійом Кириловичем. Журналісти запитували в захисника, чи є позитивні перспективи в цієї справи.
– На жаль, глибокий аналіз справи дати я не зможу, оскільки я вступив у справу в кінці червня, з матеріалами справи кримінального провадження детально не ознайомлений.
За словами Олексія Кириловича, засідання не відбулося в зв’язку з тим, що батько підзахисного працював начальником слідчого відділення багато років, а тому близько спілкувався з суддею.
– Як самі розумієте, в райцентрі всі працівники живуть однією сім’єю, – зазначив адвокат. – Тому я вважаю, що моя заява об’єктивна, справедлива і суд справедливо прийняв рішення.
Обвинувач розповів, як передавав хабар дільничому
Коли всі вийшли із зали засідань суду, «Погляду» вдалося поспілкуватися із хлопцем, котрий звинувачує Артема Слівінського у вимаганні хабара. Це раніше судимий за хуліганство та крадіжку Назар Качала. Він розповів, як приніс гроші у відділок, та де, за його версією і відбулася передача їх дільничому.
– Підсудний создавав мені проблеми, просив людей писати на мене заяви, бо хотів гроші. Він вимагав 500 доларів за закриття кримінальної справи. Я звернувся в Тернопіль в управління внутрішньої безпеки, написав заяву, – розпочав хлопець.
Він розповів, що продав авто, а 500 доларів з виручених коштів передав оперативникам на маркування – усього десять купюр по 50 доларів. Тоді з цими грошима прийшов до Артема Слівінського. Отримавши ці гроші, дільничий, за словами обвинувача, мав би вплинути на слідчого, аби той закрив кримінальну справу стосовно хлопця.
– Ми пішли в коридор, переговорили, я їх передав в руки, він їх кинув під коврик, – розповідає обвинувач. – Він був без рукавиць, взяв їх акуратно, зразу кинув, бо хтось ішов з верхнього поверху.
Кілька разів Назар пояснював журналістам, чому на нього була відкрита кримінальна справа, та як він передава гроші Слівінському Артему.
– Був собі один чоловік, та я з ним взяв кредит, Слівінський це почув, пішов до нього і заставив, щоб він на мене написав заяву. Кредит невеликий – 13 тис грн. – на техніку.
За словами обвинувача, колишній дільничий обіцяв хлопцю, що вплине на слідчого, аби той закрив справу, якшо отримає за це гроші – 500 доларів. При цьому сам дільничий стверджує, що спочатку в заяві обвинувача фігурували 5000 грн.
– Я спочатку загорнув ногою, він сказав шоб я туда кинув. Я не зрозумів, що він хотів – він прошепотав мені, – далі пригадує події кількамісячної давності обвинувач Назар. – Він сказав, що всьо, уже ніхто ніяких претензій до мене не буде мати. Після цього я чекав біля райвідділу працівників внутрішньої безпеки.
Що відбувалося у день його затримання, Слівінський Артем Володимирович уже розповідав «Погляду». Про те, хто ж говорив правду, наші читачі зможуть дізнатися уже після остаточного вироку суду. Тому ми будемо вам розповідати про хід судових засідань та нові цікаві факти цієї справи.
Адвокат дільничого колись захищав обвинувача
До слова, адвокат Артема Слівінського, Скакун Олексій кілька років тому був захисником Назара Качали, який зараз і звинувачує колишнього дільничого у хабарництві. Саме Назар написав заяву у відділ внутрішньої безпеки про те, що правоохоронець вимагав у нього гроші за те, що домовиться із слідчим закрити криміналну справу на хлопця. Як пояснили «Погляду» адвокат та обвинувачений, Назар Качала – раніше судимий за хуліганство та крадіжку. Хлопець чотири роки провів у бережанській колонії і лише 1,5 роки назад вийшов звідти.
– Кілька років тому, коли судили Качалу Назара, я був у нього захисником, – розповів адвокат Скакун Олексій. – Тоді він отримав справедливе покарання – чотири роки і кілька місяців реального покарання в колонії. Він скоїв злочини, причому два. За один був засуджений умовно. Через кілька місяців скоїв грабіж, за який був приєднаний термін по першому покаранню, і відповідно, визначений термін покарання по другій справі. Я дійсно був його захисником. Але це нічого не вирішує – це моя професія. Сьогодні – один, завтра – інший, післязавтра – третій.
Люба Вовк, новини Тернополя «Погляд»
Здравствуйте хочу внести кой какую поправку в этот его словесный понос так как знаю их двоих и Назара и Артема. Первый раз когда Назару дали срок за хулиганку то его бывший адвокат Скакун О а сейчас у Сливинского адвокат, взял у сестры Назара восемь тысяч долларов и между собой разделили а ему дали срок и перед самым судом адвокаты звонили и еще требовали денег а то посадят мол мало и надо до дать. Сливинский сам придумывал схему как выбивать денег с таких как он и знал что Назара сестра живет в Киеве и брат и деньги у них есть.Так что пускай теперь не пускает слюни и не говорит какой он пушистый. И это легко можно проверить спросить у его сестры которая всегда Назару помогала и передавала деньги. Как сестра начала вспоминать про деньги то такой себе ( Гена ) который тоже был адвокатом у Назара в месте с Скакуном О рассказывал что мало дали и деньги он между всеми поделил и ни кто уже их не вернет.Хорошая прибавка к зарплате. Я не утверждаю что Назар святой но пан Сливинский зажрался.
Цікава, а головне поширена ситуація:)