Вступ-2017. Про що мріють тернопільські абітурієнти?
12 липня стартувала вступна кампанія-2017. Попри всі технічні труднощі, більша частина абітурієнтів вже подала заяви до ВНЗ. Кореспондент «Погляду» дізнався кілька маленьких таємниць від 17-річних. Дехто із них вже здобуває фах, а дехто лише мріє про нього.
Які професії обирають абітурієнти і чому? Чи впевнені вони, що це життєве покликання і чи збираються працювати за фахом після закінчення вищого навчального закладу?
Катерина Покришко, випускниця Тернопільського технічного ліцею:
«Я обрала спеціальність «Реклама та зв’язки з громадськістю», бо для мене це можливість проявити креативність та її розвиток під час навчання. Мені подобаються люди, що навчаються за цим фахом, бо вони, зазвичай, творчі та дуже цікаві. Крім того, ця професія є перспективною та високооплачуваною.
Певна річ, під час навчання в університеті я буду шукати можливості пройти різноманітні стажування та практики, можливо, навіть роботу у цій сфері, але не впевнена, що усе життя буду працювати за професією, яку обрала».
Артур Такварелі, закінчив другий курс Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя:
«Два роки тому, закінчуючи дев’ятий клас, я вирішив стати програмістом. Це дуже перспективна спеціальність у наш час: ми живемо в ері комп’ютерних технологій. До того ж, програмістів, на мою думку, досить мало – можна легко влаштуватись на роботу. Іншою причиною чому я обрав саме цей фах є моя любов до головоломок – я дуже люблю розв’язувати різні задачі та подумати над вирішенням проблеми. Коли ти програміст – ти можеш створити будь-що.
Я вважаю, що майбутня професія – моє покликання. Перед тим, як зробити вибір, я багато роздумував щодо свого життєвого шляху, тому певен, що працюватиму саме програмістом».
Віктор Головецький, випускник Тернопільської СШ №17 з поглибленим вивченням іноземних мов:
«У мене, щодо майбутнього фаху, є аж чотири варіанти: «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Комп’ютерна інженерія», «Інформаційні технології та системи управління». Чому? Бо це найтиповіші IT-спеціальності, а саме з цією сферою я хочу пов’язати своє життя.
Я не певен, що моя майбутня професія стане моїм життєвим покликанням, але я хочу стати програмістом, бо ця спеціальність є досить універсальною. Після закінчення університету планую тривалий час працювати за фахом».
Вадим Гавліч, випускник Тернопільської СШ №5 з поглибленим вивченням іноземних мов:
«Я хочу стати лікарем. Мабуть, через те, що ця професія є доволі поважною. До того ж, лікар має особливий багаж знань, недоступний більшості.
Я точно впевнений у своєму виборі, адже не бачу себе кимось іншим. Звичайно, я усвідомлюю складність цієї професії, але, як на мене, ця спеціальність є найцікавішою. Якщо я вступлю до омріяного ВНЗ, а після навчання складеться все, як треба, то я працюватиму за фахом, який обрав».
Єва Лабунська, випускниця Київської СШ №155 з поглибленим вивченням англійської мови:
«Я обрала спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології». Причина досить банальна, але зрозуміла – дана спеціальність є вельми перспективною.
Насправді, я мрію про медицину, гадаю, що це моє справжнє покликання. Більше того, я дарма переконую себе, що ще не пізно втілити свою мрію в життя. Проте я цього не робитиму, адже це морально складна та стресова спеціальність, яка потребує багато часу, сил та самовіддачі. До того ж, у мене є інша, значно вагоміша ціль, яка дозволить втілювати інші мрії в життя. Одна відома приказка каже: «Роби те, що тобі не подобається, сьогодні, щоб отримати те, що ти хочеш, завтра»».
Думки у цих п’яти абітурієнтів – різні. Та є спільна риса: усі намагаються шукати перспективи. І це правильно, проте мріяти мало, – варто діяти. Для того, щоб задуми здійснювались, потрібно наполегливо працювати. Якщо почати із себе, мрія складеться у щось більше.
Автор: Ярослав Андрушко.
Коментарі вимкнені.