Суд визнав незаконним забудову Привокзального майдану у Тернополі, а Сергій Надал досі хоче 20 тисяч гривень


Фото Антон Марчевський

Сьогодні о 10 годині у тернопільському міськрайонному суді по вул.Котляревського, 34 відбудеться суд за заявою міської ради щодо захисту честі, гідності і ділової інформації. Суддя Грицак Р.М. Позов стосується того, що ТМР образили, висловивши свою думку, що при укладанні цих так званих інвестиційних угод  у забудові  Привокзального майдану  присутня корупційна складова. І хоче моральної компенсації у сумі 20 тисяч грн.

Про корупційну складову йшлось у програмі “Гроші” на телеканалі 1+1 (дивись відео).

Позов мотивовано тим, що так званий інвестиційний договір стосовно будівництва біля ЖД вокзалу укладений правомірно у відповідності до ЗУ “Про інвестиційну діяльність”. Проте 9 жовтня Львівський апеляційний господарський суд визнав незаконним будівництво торгового комплексу під Залізничним вокзалом в Тернополі. Про це пишуть Наші Гроші.

Цікаво, якою буде реакція суду у світлі рішення апеляційного господарського суд.у

Нагадаємо, 22 січня 2014 року Тернопільська міська рада уклала договір на будівництво торгового комплексу з ПП «Околиця Тернопіль» на вул.Богдана Хмельницького. Ділянка 0,03 га, на якій мала вестись забудова, перебуває у постійному користуванні КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». Тому юридично саме КП виступало замовником будівництва, а ПП «Околиця Тернопіль» – інвестором, якому після завершення проекту передавався у власність торговий комплекс.

Прокурор звернувся з позовом про розірвання цього договору, оскільки розцінює його як удаваний, що має на меті приховати договір оренди земельної ділянки. Відтак наслідком угоди є отримання фірмою-інвестором «Околиця Тернопіль» у власність об’єкта будівництва та в подальшому перехід права на землю, тоді як чинне законодавство не передбачає отримання суб’єктами господарювання безоплатно у користування земельної ділянки для підприємницької діяльності.

У квітні цього року прокуратура програла позов у Господарському суді Тернопільської області.

Проте апеляційний суд позов прокуратури задовольнив. Суд виходив з того, що вищезгадана земельна ділянка є комунальною власністю, перебуває у постійному користуванні КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» і тільки воно має право на її забудову. Однак фактично по спірному договору, функції замовника передано ПП «Околиця Тернопіль», яке отримає у власність торговий комплекс на землі комунальної власності.

Як переможець інвестконкурсу фірма мала викупити ділянку під будівництво або взяти в оренду, але цього не зробила. Тому спірний інвестдоговір спрямований тільки на набуття приватним підприємством «Околиця Тернопіль» права на будівництво і отримання у власність торгового комплексу, а для Тернопільської міськради і КП як користувача землі жодних результатів не передбачає.

Відтак Львівський апеляційний господарський суд визнав інвестиційний договір недійсним з моменту його укладення.

Власниками фірми «Околиця Тернопіль» є Роман Семерко, Андрій Матвіїв і Марія Ярема.

Також Семерко контролює ПП «Привокзальний майдан», яке орендує сусідні ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Коментарі вимкнені.