Тернополяни таки зупинили незаконне будівництво


Як ми вже писали раніше, жителі квартири №3 на вул. Родини Барвінських,18 у Тернополі виступили проти приєднання до їхньої квартири новоговосьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями за юридичною адресою: вул. Родини Барвінських, 16.Як результат, нещодавно Тернопільський міськрайонний суд виніс ухвалу щодо зупинки цього будівництва.

Коротко нагадаємо деталі конфлікту. Нова будова не просто заважає сусідам, а може стати причиною летального випадку, адже коли споруда «виросте» згідно з представленим проектом, то унеможливить роботу димохідних конструкцій сусіднього житла (вул. Родини Барвінських, 18), також зруйнує другу частину цього будинку, у якій не відбувалося капітального ремонту з 1912 року. До того ж, у небезпечній ситуації і ще один сусідній будинок (вул. Родини Барвінських,14) – відстань нової споруди до нього всього 8 метрів (за мінімальних 15 м). «Потерпілі» наводять ряд інших порушень забудовником законодавства України, на які «фахові інстанції міста» відписують оптимістичні повідомлення з лейтмотивом «наша хата скраю», оскільки перевірка таких моментів уже не в їхній компетенції.

Справа вже дійшла до Тернопільського міськрайонного суду, який цього разу став на бік позивачів – родини Собчаків, які й живуть у квартирі №3 на вул. Родини Барвінських, 18.

В порядку забезпечення позову позивачі просили заборонити відповідачу Бурку О. М. здійснювати будівництво на належній йому земельній ділянці по вул. Родини Барвінських, 16 8-квартирного житлового будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями вище 9 м від рівня ґрунту, що приведе потрапляння у зону вітрового підпору квартири №3 на вул. Родини Барвінських, 18. Суддя Тернопільського міськрайонного суду Дзюбич В. Л. ухвалив: задовольнити позов Собчаків. Ухвала підлягає до негайного виконання в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Термін пред’явлення до виконання ухвали суду про вжиття заходів забезпечення позову становить один рік.

 

Коментарі вимкнені.