Екологічними фруктами садів «Гадза» зацікавилися австрійські компанії

На території Бучацького краю відбулася зустріч фахівців Бучачагрохлібпрому та Фермерського господарства «Гадз» із власником австрійської компанії Bio-Nahrundsmittel Produktions und Handels паном Winzerom. Даний захід відбувся під егідою «екологічно чистий продукт – запорука здорової нації». Пан Winzer та його команда займається реалізацією біологічно чистої продукції у напрямках садівництва та рослинництва і забезпечує нею передові країни Європи, Азії та Південної Америки. На зустрічі розглядалось питання по сухофруктах, соняшнику та льону. Зокрема австрійськими фахівцями, які після відвідин усього комплексу виробництва, було запропоновано підписання контракту на покупку досить великого об’єму сухофруктів, що для них може забезпечити ФГ «Гадз». Оскільки бучацькі садоводи працюють у різних напрямках, зокрема у напрямку екологічно чистої продукції, пропозиція пана Winzera була сприйнята досить позитивно.

На даний час ФГ «Гадз» веде досить інтенсивну пошукову роботу у напрямку встановлення сушильної лінії, що дасть змогу задовільнити потреби австрійської фірми.

Щодо питання біологічно-чистої продукції, то воно є досить актуальним на даному етапі розвитку нашої країни, адже одним із аспектів запоруки успіху аграріїв є здоров’я нації. ФГ «Гадз» володіє близько 100 га площі резистентних сортів європейської селекції, на яких пестицидне навантаження є мінімальним, тому із слів агрономічної служби, не виникне ніяких проблем щодо переходу певної частини площі у біологічну. Щодо співпраці з австрійцями, то вже закладена перша цеглина фундаменту тісних у майбутньому зв’язків. На протязі місяця, за умовами домовленості ФГ «Гадз» мають відвідати представники австрійського інституту біоресурсів, завданням яких буде діагностика насаджень та створення програми догляду у біологічному напрямку.

Коментарі вимкнені.