Транспортний магнат у Тернополі заблокував під’їзд людям до хати (фото)

До редакції «Погляду» у розпачі звернулась мешканка вулиці Енергетичної, 27 Гуменюк Любов  з багаторічною проблемою, котра за останні місяці стає все гострішою. Проживає пані Любов з сім’єю у одній зі зблокованих частин двоквартирного приватного будинку. У іншій частині проживає сім’я Б.

Мова йде про те, що її сусіди шляхом різноманітних маніпуляцій з судами, фіктивними розлученнями та «цікавими» рішеннями міської ради забрав практично усю прибудинкову територію. Зараз люди не мають ні подвір’я, ні під’їзду до власного гаражу, ні до дверей будинку. Залишився лише вузький пішохідний прохід.

Різноманітних рішень усіляких інстанцій, висновків, рішень судів та інших документів настільки багато, що відразу важко розібратись де чия правда.

Як нам вдалось переконатись наочно, сім’я Б. мають заїзд до власної частини будинку з двох сторін: з боку провулку Галицького і з боку вулиці Енергетичної, а сім’я Гуменюк не має повноцінної під’їзду взагалі. Сім’я Б. володіє великим транспортним підприємством, котре блокує з’єднання вулиці Енергетичної з провулком Галицьким (це можна помітити навіть на картах Google).

Окрім того, сім’я Б. з незрозумілих причин отримала під контроль частину земельної ділянки дивної форми, котра знаходиться в іншій стороні від їх частини будинку – взагалі навпроти сусідньої хати. Саме цей клаптик землі став найконфліктнішим. По-перше, він повністю блокує повноцінний під’їзд до обійстя Гуменюків та створює серйозні складнощі по доступу до земельної ділянки ще одних сусідів – Грищуків, котрі проживають за адресою Енергетична, 25. По-друге, підмурівок паркану проблемної ділянки пана Б. спрямовує усі дощові та талі води вулиці Енергетичної на подвір’я сімей Гуменюк та Грищук.

За словами Любов Гуменюк, вони ще з 2000-х судяться із сусідами – родиною Б. за землю. У неї за всі роки назбиралось велика кількість рішень суду на користь її родини, але вони не виконуються, оскільки інша сторона конфлікту у дружніх стосунках з міськрадою, запевняє пані Любов.  Нещодавно тернопільський апеляційний суд став знову на їх сторону, але державні виконавці, які  прийшли виконувати рішення знову пішли з нічим, бо сусіди пред’явили  нові документи.

Як розповідає пані Гуменюк, ще у 2002 р. апеляційний суд «поділив» спірні 0,06 га землі між ними: кожна із сторін отримала по 274 кв. м., а 51,72 кв. м, на яких влаштовано заїзд до спірної ділянки, залишив у спільному користуванні аби обоє сусідів могли заїжджати з вулиці Енергетичної. Згідно рішення суду пан Б. мав забрати частину металевої огорожі, якою він перегородив вулицю та знести частину самовільно збудованого гаража на спільній ділянці. Рішення суду чоловік не виконав до сьогодні.

У 2013 році розпочалась вже нова війна – пані Гуменюк подала документи у міськраду, аби узаконити ділянку, яку вона засипала землею та зробила підпірну стінку, щоб відвести потік води від будинку. Сусіди також звернулись у міськраду за тією ж ділянкою. І на сесії міськради, незважаючи на рішення суду щодо розподілу, депутати віддали не тільки ту землю, яка мала залишатись, згідно із рішенням суду, у спільному користуванні, але і  ту – яку насипала жінка, щоб зробити підпірну стіну та ще навіть більше.

За словами пані Любов, сусід зруйнував побудовану нею систему водовідведення, яка затверджена  міською радою. Ця система захищала від потоку води не тільки їхнє обійстя, але й інших сусідів – Грищуків.

– Зараз ми судимось з міськрадою, – каже пані Гуменюк. – Але з травня міськрада саботує суд. Представник з міськради постійно зайнятий, то на іншому суді, то у іншому місті.

Поспілкувались ми і з сім’єю Грищуків, чий город під час дощів сильно заливає водою.

– Наші сусіди до цих пір вирішують територіальні проблеми і зараз територію, яку раніше захопила пані Гуменюк забрав пан Б. Але він захопив ще більше, фактично обгородивши територію навпроти нас. Крім тога пан Б. перекрив сток води. Раніше нас не затопляло, а зараз вода почала затопляти наш город. І було декілька таких сильних злив, що частина городу змилось. Ми хочемо, щоб цю територію, яку захопили навпроти нас – звільнили, щоб вона перейшла у власність держави чи міської ради. І дати можливість воді протікати, як воно було раніше, – каже пан Леонід.

За словами пані Грищук, через цю землю розпочались різні скандали. Сусіди Б. захопили територію, розпочали будівництво, а будматеріали скидають перед їхнім будинком і коли йде сильний потік води, то вони взагалі не можуть  підійти до свого будинку, каже вона.

–          Пан Б. навіть не хоче нас слухати, ми стали заручниками їхніх сусідських війн. Якщо територія дається в оренду, то вона повинна так даватись, щоб нікому незручностей не створювати. Нас найбільше турбує те, що він загородив цю територію, де має бути відвід води і тепер хоче її приватизувати. Пан Б. каже, що вони не зобов’язані відводити воду. Ми звертались у міську раду, обіцяли переглянути рішення, але чи переглянуть… Колись до будинку пана Б. була дорога, але він її забрав, загородив і виявилось, що йому цього мало було, то тепер він ще забрав частину землі навпроти нас. І коли ми кажемо, що у нас не має нормального заїзду, то вони відповідають, а нащо вам. А у самих є заїзд з двох сторін.

За коментарем ми також звернулись до депутата міської ради по виборчому округу, до котрого належить вулиця Енергетична, Івана Сороколіта:

«Цю ситуацію знаю досить добре. Дійсно проблема існує. Легкого вирішення її немає. На даний момент сім’я Брик має укладений договір з міською радою щодо оренди земельної ділянки форма та місце розташування якої створюють серйозні незручності для двох інших сусідів. Конфлікт між сусідами триває вже більше 10-ти років і вийти на примирення або хоча б якісь компроміси дуже складно. Жодна зі сторін не бажає йти на поступки. Не зовсім об’єктивні вимоги та побажання висуває як сім’я Брик, так і Гуменюк.

На даний момент я намагаюсь переконати сім’ю Брик звернутись до міської ради щодо розірвання договору оренди проблемної земельної ділянки або внесення в нього змін щодо її форми та розміру, що б вирішило проблему з повноцінним під’їздом до подвір’я інших сусідів – Гуменюк та Грищук. Це був би розумний компроміс. Але поки що, нажаль, сім’я Брик відмовляється вносити якісь зміни у долучену ділянку і згідна лише шукати вирішення проблеми з відведенням дощових й талих вод.»

 

-1 thoughts on “Транспортний магнат у Тернополі заблокував під’їзд людям до хати (фото)

  • 15:40 | 26.12.2014 о 15:40
    Permalink

    А,что,некому шлёпнуть этого пиндоса?

  • 16:01 | 26.12.2014 о 16:01
    Permalink

    У цього пана Б. точно немає межі жадібності. Уроду все мало і мало!

  • 20:10 | 26.12.2014 о 20:10
    Permalink

    І куди дивляться правоохоронці? Як можна було вкрасти стільки землі у вулиці та сусідів?

  • 21:10 | 26.12.2014 о 21:10
    Permalink

    Взяти грейдер і зрівняти з землелю, як Надал з парку сектантську капличку розгромив.

Коментарі вимкнені.