У тернопільських закладах громадського харчування про заборону паління говорити не хочуть
З 16 грудня вступає в дію Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів” від 24.05.2012р. №4844-VI. Вступає в дію з 16.12.2012р.
Згідно із цим законом, забороняється куріння не лише тютюнових виробів, а й електронних сигарет та кальяну. Прокоментувати ситуацію ми попросили заступника міського управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Богдана Ясеновського. Він, зокрема, зауважив, що заборона куріння стосується насамперед ліфтів і таксофонів; приміщень на території закладів охорони здоров’я та навчальних закладів; дитячих майданчиків; приміщень на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; під’їздів житлових будинків; підземних переходів; громадського транспорту, що використовується для перевезення пасажирів; закладів ресторанного господарства; об’єктів культурного призначення; приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ та стаціонарно обладнаних зупинок маршрутних транспортних засобів.
Забороняється курити, окрім спеціально відведених для цього місць, у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; гуртожитків, а також в аеропортах та на вокзалах.
Власник чи уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення. Вони мають бути обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також наочною інформацією про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів.
Окрім цього, у місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з текстом такого змісту: “Місце для куріння” та “Куріння шкодить вашому здоров’ю!”.
Обладнати столики для куріння можна на балконах, мансардах, літніх майданчиках, інших місцях за межами закладу.
Розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства каратиметься штрафом у розмірі від однієї до десяти тисяч гривень. Аналогічні штрафи накладатимуться й за невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення передбаченої Законом інформації.
Аби дізнатися, що з приводу прийняття Закону про заборону тютюнопаління у громадських місцях думають власники та директори закладів громадського харчування, ми побували у кількох ресторанах та барах центральної частини міста. Як і очікували, практично в усіх, окрім одного, надавати коментарі відмовилися. Одні – у делікатній формі, інші, зокрема адміністратор закладу з дуже європейською назвою, – які відверто заявили, що не збираються обговорювати з нами цю тему. Напрошується висновок, що ці заклади просто не готові втрачати “курящих” клієнтів заради збереження здорового способу життя.
А ось директор молодіжного арт-бару “Коза” пан Костянтин не лише не відмовився від спілкування, а й поділився своїми думками з приводу того, як працюватиме заклад після того, як Закон вступить у дію.
– Ми абсолютно готові до роботи в нових умовах і вважаємо, що давно треба було прийняти такий закон. Наші клієнти – молоді люди і ми зацікавлені у тому, аби вони не призвичаювалися до згубних звичок. Якщо вже дуже комусь припече, то влаштуємо “курилку” за межами приміщення закладу. Втратити клієнта не боїмося, бо це явище тимчасове. Впевнений, молоді люди зрозуміють, що можна жити і без куріння, пише Тернопіль Вечірній.
Коментарі вимкнені.