У Тернополі міська виборча комісія розпочала роботу з порушень
Журналіст газети «Точка опори» Довганюк Володимир звернувся до Тернопільської міської виборчої комісії з проханням надати йому інформацію про дату, час і місце проведення зборів (конференції) місцевих організацій партій, на яких буде висунуто кандидатів для участі у виборах 25 жовтня 2015 р. Проте голова Тернопільського міського виборчкому не дозволяв йому знаходитись у приміщені ТВК і не надав потрібних документів, порушуючи чинне законодавство.
Володимира Довганюк про даний інцидент: «Коли я зайшов у приміщення Тернопільської міської виборчої комісії, секретар комісії приймала документи у потенційного кандидати, мене попросили почекати (я вийшов в коридор), проте через декілька хвилин підійшов голова виборчої комісії Дрозда Віктор Петрович, і сказав, що може надати мені інформацію лише про перелік партій, які будуть проводити збори».
Володимир Довганюк пояснив, що йому потрібно знати ще місце і час проведення партійних конференцій. Коли журналіст, увійшовши знову у приміщення, то почув у свій бік звинувачення. Голова ТВК пан Дрозда сказав, що журналіст втручається у роботу виборчої комісії та заважає їм працювати, і що комісія не зобов’язана надавати йому таку інформацію, і взагалі це технічне приміщення і він не має права тут знаходитись (хоча декілька хвилин тому саме там приймали документи для реєстрації потенційного кандидата).
Відзначимо, що такі дії голови комісії суперечать п.4 ст.13 Закону України «Про місцеві вибори» в якому говориться, що «усі засоби масової інформації незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках та ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день голосування (повторного голосування) – на умовах, визначених цим законом, крім випадків передбачених Законом України. Виборчі комісії, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, посадові та службові особи цих органів зобов’язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо ходу підготовки і проведення місцевих виборів».
Також відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» п.2 частини другої ст.26 – «журналіст має право відвідувати державні органи влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємства, установи та організації та бути прийнятим їх посадовими особами». Спостерігачі від Громадянської мережі ОПОРА нагадують, що Кримінальний кодекс України, ст.171 п.1 визначає покарання за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів –«штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».
На даний час журналіст звернувся до місцевих органів правопорядку.
Коментарі вимкнені.