В тернопільських школах вчитимуть планувати сімейний бюджет
Урок фінансової грамотності вже викладають у школах п’яти регіонів України. Із вересня таку дисципліну зможуть вивчати і тернопільські школярі.
Шкільну програму, аби пояснити дітям, що таке гроші та як ними розпоряджатися, розробили для десятикласників, розповіли журналістові “RIA плюс” у Києві представники проекту “Розвиток фінансового сектору” – Finrep. Він працює у рамках проекту міжнародного розвитку USAID.
Українці – недостатньо освічені споживачі фінансових послуг, відтак і потрапляють у халепи з банківськими картками, кредитами чи стають жертвами шахраїв, вважають фахівці. У 2010 р. учасники проекту Finrep проводили дослідження в Україні.
– Більше половини опитаних не могли відповісти правильно на нескладні фінансові запитання, причому, як старше покоління, так і молодше, – говорить куратор проекту USAID/Finrep Наталія Бережна. – Тому ми спільно з університетом банківської справи розробили і в цьому семестрі вже впровадили в школах курс фінансової грамотності, розрахований на один семестр.
Його вже викладають у Львівській, Харківській, Донецькій, Черкаській областях та Києві. Учителів, за її словами, спеціально готували до викладання в Університеті банківської справи. Влітку програму допрацюють і вже восени такий урок можна буде запроваджувати у школах усіх регіонів. Для навчання обрали десятикласників. Мовляв, вони готові до сприйняття такої інформації і водночас ще не завантажені так, як випускники.
– Наразі курс фінансової грамотності викладають як факультатив. Але діти з охотою йдуть на цей урок, бо отримують практичну інформацію, що знадобиться в житті, – продовжує вона. – Усім дітям для занять видають спеціально підготовлені книги та зошити.
Школярам розповідають про гроші та фінанси, заощадження та інвестиції, кредити, податки, планування сімейного бюджету тощо.
– Автори курсу намагалися перейти від теорії, що найчастіше зустрічається у нинішній системі освіти, до практики, – пояснює координатор проекту фінансової грамотності Олексій Куценко. – Наша цільова група – українці від 16 до 20 років – можуть також передати набуті знання та навички іншим членам родин.
Коментарі вимкнені.