«Народний Контроль» вимагає відставки уряду, – заява партії

Цього тижня виповнюється рік від призначення Уряду, управління яким було ввірено Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку.

На жаль, цей рік засвідчив повну неспроможність виконавчої влади забезпечити виконання реформ, на які так чекали українці, обравши після Революції гідності новий склад ВР, а також закордонні партнери України, котрі втомилися від обіцянок урядовців про зупинення корупції та детінізацію економіки.

Замість реформ ми бачимо лише їх імітацію. Замість обіцяної люстрації – збереження при посадах людей з оточення представників режиму Януковича.

Маємо констатувати, що і фінансова політика Уряду за цей рік призвела до ще більшого зубожіння українців та зростання зовнішньо боргу держави, падіння національної валюти.

Всупереч вимогам МВФ, тарифна політика так і не стала прозорою. Попри те, що ціни на газ та тепло для населення були збільшені в кілька разів, якість надання цих послуг не підвищилася. Ігноруючи вимоги Парламенту та громадян, Уряд так і не здійснив перерахунок тарифів, більше того – не надав пояснень щодо формули їх нарахування.

Корупційні схеми, побудовані ще в часи Януковича, зберігаються в більшості міністерств по нині й успішно працюють під прикриттям Прем’єра та «дахуванням» з боку правоохоронних органів.

Представники «Народного контролю» неодноразово зверталися в ГПУ та МВС щодо фактів зловживань в Уряді Яценюка, а також у Державній фіскальній службі та на держпідприємствах. Спеціальними комісіями у ВР теж були виявлені чисельні порушення законів, які призвели до багатомільярдних збитків держави.

Проте, відповідного реагування на ці факти зловживань до нині немає. І поки не буде розірвано кругову поруку у вищих ешелонах влади – корупційні схеми урядовців не будуть розслідувані належним чином.

У зв’язку із цим, «Народний контроль» переконаний, що у п’ятницю 11 грудня Уряд Яценюка має прозвітувати перед Парламентом, після чого скласти свої повноваження, оскільки не справився з жодним із завдань, поставлених українським народом.

У «Народному контролі» також наголошують, що відповідальністю за порушення законів має бути – кримінальна відповідальність. Тому, результатом звіту Уряду має бути не лише відставка посадовців, але й порушення карних справ за фактами зловживань, неодноразово озвучених депутатами та журналістами, належне їх розслідування і передача в Суд.

Коментарі вимкнені.