У зоні АТО офіцери російського ГРУ вільно пересуваються в районах розташування наших військ

Дата чергового раунду переговорів у Мінську тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України наразі невідома. Щодо зустрічі сторін позавчора, то місія ОБСЄ обіцяє оприлюднити підсумки перемовин у доповіді, а представники терористів заявляють, що вона «мала підготовчий характер і проходила важко». За словами лідерів терористичних «ЛНР» і «ДНР» Ігоря Плотницького та Олександра Захарченка, єдина домовленість, якої вдалося досягти в Мінську, — це обмін полоненими за формулою «всіх на всіх», тобто 150 українських вояків на 225 бойовиків.

Водночас у самій зоні АТО, на умовній зоні розмежування протиборчих сторін вільно пересуваються російські офіцери. За даними керівника проекту «Інформаційний спротив», нардепа Дмитра Тимчука, росіяни представляються членами групи зi встановлення так званої «лінії розмежування» і без проблем відвідують навіть райони розташування українських військ. Якщо врахувати, що серед росіян були ідентифіковані офіцери російської військової розвідки (ГРУ ГШ ЗС РФ), стає зрозуміло, що йдеться зовсім не про розмежування.

«На лінії розмежування роботу ведуть не публічно. Це процес щодо контролю лінії розмежування, — виправдовувався вчора речник РНБО Андрій Лисенко. — Робота цієї групи за участі українських, російських військових та представників ОБСЄ допомагає наближати режим тиші до ідеального показника. Тому ми бачимо, що вже кілька днів поспіль не гинуть військовослужбовці, значно вщухли обстріли».

За словами пана Лисенка, за останню добу значно знизилася кількість провокаційних обстрілів iз боку бойовиків, загиблих серед українських військових немає, поранення отримав лише один наш воїн. Щодо можливої розвідки наших позицій росіянами завдяки статусу члена робочої групи речник РНБО нічого не сказав. І це при тому, що в Раді нацбезпеки і оборони повідомляють, що в зоні проведення АТО противник значно посилив авіарозвідку: зафіксовано використання рекордної кількості безпілотників — 19 штук!

У локальних боях гинуть і ворожі диверсанти. Так, двох бойовиків було вбито і трьох поранено при виході диверсійної групи з району Дебальцевого до Горлівки, повідомляє група «Інформаційний спротив».

Позаминулої доби терористи найбільше обстрілювали Луганщину. За даними «губернатора» області Геннадія Москаля, в регіоні зафіксовано 11 обстрілів контрольованої Україною території з боку терористів «ЛНР».

УМ

Коментарі вимкнені.