«Самопоміч» сприятиме посиленню захисту прав позичальників банків
22 грудня 2014 року відбувся круглий стіл, організований Тернопільською обласною організацією “Об’єднання “Самопоміч”, за участю позичальників банків, банківських фахівців та юристів.
Представники Об’єднання “Самопоміч” Андрій Костюк, Олег Яненко, Юрій Тимчишин, фахівець у банківській справі Ростислав Антошків та позичальники банків, включаючи активістів Олексія Пипу, Людмилу Панову та Інну Камлай, обговорили питання необхідності врегулювання питань погашення кредитів, розподілу ризиків, встановлення рівноваги та правової визначеності у даній сфері.
Учасники круглого столу наголошували на необхідності негайного розгляду та прийняття законів, направлених на першочергове вирішення питань, які знімуть соціальну напругу та дадуть змогу фінансовим установам та їх клієнтам врегулювати спірні питання, спираючись виключно на норми права. Серед озвучених пропозицій, зокрема, наступні:
- запровадити законодавче зобов’язання фінансових установ здійснити дієву реструктуризацію споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті;
- не знімати мораторій на відчуження заставного майна по споживчим валютним кредитам до повного врегулювання ситуації;
- заборонити звернення стягнення на предмет іпотеки, яким є житлова нерухомість, в позасудовий спосіб на підставі виконавчого напису нотаріуса;
- заборонити комерційним банкам піднімати відсоткову ставку за кредитами у національній валюті;
- створити тимчасову слідчу комісію при комітеті правової політики та правосуддя Верховної Ради для вивчення масових порушень суддями прав громадян України при вирішенні кредитних спорів та ін.
Об’єднання “Самопоміч”наполягатиме на посиленні захисту майнових прав власників нерухомого майна, яке знаходиться у заставі під виплату кредитів в іноземній валюті.
Так, народними депутатами від Об’єднання “Самопоміч” вже розроблені пропозиції щодо внесення зміни до Закону «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Запропоновані законотворцями зміни до чинної редакції Закону полягають у забороні стягувати у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса нерухоме майно, а також у забороні примусового виселення громадян із їхнього житла. Звичайно, це вирішення лише одного з аспектів проблем позичальників. Попереду ще довга робота в цьому напрямку.
Коментарі вимкнені.