Коли культура твориться наперекір владі: занепад міста Бережани
“Занепад Бережан випадковим мандрівникам бачиться у міських дорогах, відсутності готелів, напівгнилому риштуванні каплиці в замку, іржавій ратуші…, — пише у соціальних мережах тернопільський історик Сергій Ткачов. — Якщо ж зайти у саму ратушу до владних кабінетів, то судячи з інтер’єру, час тут зупинився років 30-40 тому. А якщо поспілкуватись з чиновниками…
У нас завжди культура творилась наперекір владі. Це традиція. Ганебна традиція, від якої час вже відійти в ХХІ ст. Бережани ще тримаються на здобутках минулого, ще притягують до себе казкою, створеною колись. Шкода мені коло тих творчих бережанців, які змушені витрачати час і сили на подолання байдужості і марнослів’я демагогів від влади. Це переважно люди старшого і середнього віку. Молодь, яка в школі та позашкільних закладах Бережан, завдяки їм отримує “ін’єкцію любові до свого міста”, після навчання просто залишає місто. Вони не можуть себе тут реалізувати. Місця всі зайняті….
P.S. Цікаво чи є в Бережанських бібліотеках “Формуляри читачів” тих чиновників, які зараз, зазіхаючи на приміщення, ліквідовують читальні в місті?”, — кінець цитати.
Коментарі вимкнені.