У Бережанах нададуть нового дихання старому дитинству
З приходом весни на вулиці почали гуляти батьки з щебетливими дітлахами. І якщо батьків влаштовує прогулянка старими вуличками міста, то поставимо себе на місце дітей! Де розважатись їм?
Арифметика неважка – рахуємо спеціально відведені місця під дитячі майданчики для дітей від двох до дванадцяти років:
1. Біля гуртовні продуктів харчування(споруджений за рахунок коштів гуртовні). Майданчик зроблено дуже добре, як на Бережани, проте таке враження, що він не знаходиться на балансі жодного комунального підприємства – нікому відновити огорожу, відремонтувати поломки. А ще прохання мам – встановіть там один бак для сміття, тоді зникне проблема постійного прибирання.
2. В парку біля замку Синявського – абсолютно не придатна для спуску гірка – ковзанка, яка небезпечно викривлена та не має поручнів. На човниках давно нема сидінь, і чесно кажучи, безпека катання на них бажає кращого.
3. Дитячий майданчик на вул. Чорновола – посередині знаходиться споруда колишнього фонтану, під якою постійно прориває воду, і яку давно треба демонтувати гірка теж не придатна для спуску, одним словом – територія в центрі міста, яка можливо колись і буде дитячим майданчиком.
4. Навпроти костелу по вул. Лепких – а Чи можна називати дві гойдалки майданчиком?
Вердикт – в Бережанах є одна справна і дві несправні гірки, жодної дитячої пісочниці, і загалом сорок гойдалок, враховуючи ті, як розміщенні на прибудинкових ділянках житлових будинків та на території дитячих садків. А чи не замало як на чотири тисячі дітей міста?
Мову також можна вести про культуру поведінки самих жителів міста, адже дитячі майданчики не пристосовані для дорослих гулянок. Зауважу, що всі споруди, що знаходяться на дитячих майданчиках повинні відповідати вимогам правил НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки», Наявність виступаючих елементів обладнання з гострими кінцями або кромками не допускається, кути й краї будь-якої доступної для дітей частини обладнання повинні бути округлені,а також мати безпечну огорожу та належне покриття. У середині 90х років, у Європейському союзі назріла необхідність створення єдиного стандарту безпеки дитячих майданчиків. В 1998 році, об’єднавши основні положення національних стандартів, провівши велику технічну роботу та роботу з узгодження, Європейський Комітет Стандартизації затвердив обов’язковий для країн Європейського Союзу стандарт – EN 1176: 1998. Безпечна конструкція та дизайн обладнання ігрового майданчика повинні стати об’єктом пильної уваги проектувальників, виробників, постачальників цього обладнання, організацій й осіб, відповідальних за будівництво, утримання та експлуатацію ігрових майданчиків; організацій, що займаються розробкою нормативної документації, контролюючих органів державної, регіональної й місцевої влади.Новий укомплектований дитячий майданчик для дітей коштував би 70 тис грн., однією сумою це багато – але якщо спробувати всім разом – то зібрати дані кошти можливо. Крім комплексних дитячих майданчиків хочеться, щоб і ОСББ подумали про спорудження гойдалок у дворах житлових будинків. Не залишу позаАдже коли виростають одні діти, обов’язково народжуються інші. У центрі процесу планування майданчика має бути дитина – її здоров’я, розвиток, безпека та дозвілля. У сьогоденні ми відбираємо у бережанських дітей дитинство власною байдужістю!
Тому 30 травня о 9:00 ми розпочинаємо особисто ремонтувати наше майбутнє!
Коментарі вимкнені.