На Тернопільщині в жінки з носа вилізла дивна комаха

У паразитологічну лабораторію ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» звернулася мешканка Тернопільської області з проханням визначити черв’яка, який вийшов з носової порожнини.

Черв’яка визначено як личинкову стадію волохокрильця. Волохокрильці, волохокрилі (Trichoptera) — ряд комах, поширений в Україні. Дорослі волохокрильці — комахи середніх розмірів, схожі на метеликів, але їхні крила вкриті не лускою, а волосинками. Личинка волохокрильців  – сіро-коричневого кольору, довжиною до 25 мм, мешкає біля узбережжя водойм. Личинки розвиваються в прохолодній воді, мешкають в річках, струмках, озерах і в ставках з проточною чистою водою, живуть у воді близько року, потім заляльковуються, і з них утворюються метелики, які літають великими  зграями над водою.

Волохокрильці – безсумнівно корисна група комах, їх личинками живляться промислові риби наших річок;  у риболовлі личинки волохокрильців використовуються як наживка.

Для людського організму личинка волохокрильця шкоди не несе, може потрапити лише випадково з водою при купанні у водоймах.

 

Коментарі вимкнені.