У тернопільській бібліотеці для дітей презентували нестандартні ідеї у форматі Печа-куча

Днями у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбувся Ярмарок бібліотечних ідей “Бібліотека. Інформація. Знання. Успіх”,  який проходив під егідою Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації за ініціативи Тернопільської молодіжної секції.

Це був незвичайний Ярмарок, адже ніхто нічого не купував і не продавав, натомість абсолютно задарма, молоді фахівці бібліотечної галузі ділились найсміливішими ідеями, найоригінальнішими проєктами і досягненнями своєї професійної діяльності.

Ідея проведення заходу у незвично-модерновому форматі “Печа-куча”, що в перекладі з японської означає – балаканина, належить завідувачці науково-методичного відділу книгозбірні Тетяні Хованець. Замість гучних академічних промов, учасники презентували свої роботи з допомогою відео та фото слайдів і доповнювали їх кількома влучними коментарями, роблячи акцент на головному.Підтримували молодих новаторів справжні гуру бібліотечної справи: директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Василь Вітенко, його заступниці – Галина Польова та Орислава Гончарук, директорка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька, директорка Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Леся Гук та директорка Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Світлана Козелко.

Найбільш вражаючими були презентації, автори яких активно впроваджують у роботу бібліотек інформаційні технології, створюють цікаві майданчики для всебічного розвитку дітей та молоді, а також пропагують моду на інтелект, поширюючи інформацію про ті чи інші книги у соцмережах.

У неформальну і творчу атмосферу Ярмарку гармонійно влився ще один гість – молодий талановитий актор, поціновувач літературної класики, правдолюб і романтик Олександр Назарчук. Він поділився з учасниками Ярмарку своїм баченням сучасної бібліотеки і української культури в цілому, а також торкнувся хвилюючої теми – місця і ролі книгозбірень в житті суспільства.  Отож, лідерами “Ярмарку бібліотечних ідей” стали: Борис Кобильник з презентацією “IT-табір неповного дня» (Тернопільська обласна бібліотека для молоді), Елеонора Грушко з презентацією “Нові платформи сучасних книгозбірень” (Тернопільська центральна міська бібліотека) та Тетяна Мацелюх з проєктом “Від малюка до школяра” (Тернопільська обласна бібліотека для дітей). Окрім офіційних нагород, переможці отримали цінні та корисні подарунки від обласного відділення УБА.

Іще однією інтригою ярмарку стала фотовиставка “Бібліотекар в об’єктиві” і, зокрема, нагородження її переможниць: Лілії Воробець,  Уляни Пилипчук, Наталії Соболь та Ірини Західної.

Дякуємо учасникам Ярмарку за цікаві ідеї і вміння реалізовувати найсміливіші задуми в реальність. Сподіваємось, що презентація напрацювань у такому незвичному, проте дуже ефективному форматі – стане нашою доброю традицією.

Фото> https://photos.app.goo.gl/c7FpnydESmGzWNFEA

Уляна Пилипчук, редакторка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, учасниця Молодіжної секції УБА

Коментарі вимкнені.