Ні управління освіти та науки, ні управління спорту у Тернополі не займається тим, чим має?

Шановна громадо. Цікаве питання. У нас що, заплющені очі, коли бачимо понівечені баскетбольні щити та кільця?

Весь Тернопіль вкритий майданчиками поблизу шкіл, в дворах. Усюди понищені і відірвані кільця.

Я пройшов за 5 хвилин біля ЗОШ N 23 і універсального майданчика на вул. Вербицького – на восьми щитах є лише одне кільце.

Може вартує не будувати нових спортивних майданчиків, поки не приведуть до ладу старі? Цього року, наприклад, уряд Гройсмана виділив для нашої області біля 4 мільйонів гривень на універсальні майданчики з баскетбольними щитами, ще 4 буде виділено місцевими владами. І це лише одне з джерел. Ще Державний Фонд Регіонального Розвитку, ще місцеві програми та кошти. Це щороку останні пять років в будівництво спортивних споруд витрачається біля 30 і більше мільйонів в нашій області!

Давайте реалістично подумаємо, чому балансоутримувачі не слідкують за старим та навіть новим майном? Вважаю, тому що їх за це не питають. Не питає ні управління освіти та науки, ні управління спорту.

Загалом та ж ситуація у всіх районах, але конкретно в нашому місті, вважаю, профільна депутатська комісія міської ради (Володимир Місько) мала б ініціювати створення робочої групи з інвентаризації спортивного майна в ЗОШ та ДЮСШ.

А порахувавши кошторис ремонту – виділити кошти на ремонт, виробництво та монтаж спортивного інвентарю, наприклад цих же баскетбольних кілець. В межах міста мова йде про приблизно 500 баскетбольних щитів, вартість готового кільця не буде перевищувати двох-трьох сотень гривень, тим більше виготовити може місцеве підприємство. Це 150 тисяч гривень всього лиш, на фоні кількамільярдного бюджету міста.

І ще. Батьки, не скаржтесь тренерам та своїм друзям, що ваші діти байдикують, курять вейп. Давайте вимагати простих та прагматичних кроків з боку влади, бо багатомільйонні спортивні об’єкти, як то палац спорту чи веслувальний канал вирішують одні завдання, але не вирішать проблеми пасивного дозвілля ваших дітей.

Якщо діти не матимуть базової фізичної підготовки на рівні початкової та середньої школи – ці спортивні мега об’єкти пустуватимуть, бо не буде з кого набрати групи майбутніх спортсменів.

Віктор Мацикур

Коментарі вимкнені.