Як американські прокурори домоглися екстрадиції олігарха з Тернопільщини
У матеріалі йдеться про те, що Boeing попросив McKinsey оцінити можливість співпраці з Фірташем та іншими партнерами з метою видобутку титану в Індії. Титан був необхідний Boeing у великих кількостях для виробництва інноваційного літака інноваційного 787 Dreamliner.
У цьому звіті, який був складений McKinsey у 2006 році, згадувалося, що план Фірташа полягав у тому числі в тому, щоб “поважати традиційний бюрократичний процес, включаючи використання хабарів”. Крім того, у звіті сказано, що партнер (підприємство Дмитра Фірташа Bothli Trade – ред.) визначив вісім “ключових індійських чиновників”, названих на слайді PowerPoint, вплив яких був необхідний для укладення угоди.
Boeing відмовився від угоди і знайшов інше джерело титану. Але у серпні 2014 року, через п’ять місяців після арешту Фірташа у Відні американські прокурори прислали слайд PowerPoint із викладом передбачуваної схеми хабарництва в австрійське Міністерство юстиції. Прокурори назвали документ “дуже чітким доказом”, що підприємство пана Фірташа повідомило Boeing “про план підкупу державних посадових осіб Індії, який уже був на стадії реалізації”. Однак суддя Крістоф Бауер дішов висновку, що запит на екстрадицію Фірташа був політично мотивованим і відмовив у його задоволенні.
В матеріалі наголошується, що Дмитро Фірташ, зі свого боку, заперечує, що він платив або рекомендував хабара, або мав будь-які відносини з McKinsey, або був знайомий з документом.
Нагадаємо, питання про екстрадицію Фірташа ще розглядається в судах. Згідно з рішенням суду ЄС, прийнятим у жовтні 2018 року, справу про екстрадицію Фірташа в США може продовжити розглядати Верховний суд Австрії, – пишуть Тернополяни.
Коментарі вимкнені.