«Вконтакте», «Одноклассники», «Фейсбук», «Твіттер» – вбивають щирі емоції, – вважають студенти
Чи вживали ви коли-небудь у своєму житті наркотики? Ну хоча б один раз? Скажете – ні? А я скажу: якщо ви зареєстровані хоча б в одній соціальній мережі, ви – потенційний наркоман. Ось тільки ломка в цьому випадку не така сильна… І це не загрожує вашому життю… Чи все-таки загрожує?
Героїн, морфій, опіум – найсильніші наркотики, які вбивають наш організм… «Вконтакте», «Одноклассники», «Фейсбук», «Твіттер» – за таким же принципом вбивають щирі емоції, час і реальне життя…
Безумовно, соціальні мережі є певним технічним прогресом… У «Вконтакте», «Фейсбуці» можна знайти давніх друзів, знайомих чи однокласників. Люди, відстань між якими сотні кілометрів, стають ближчими… Тут можна обмінюватись різною інформацією, переглядати фото. Але згодом це переростає в манію і ми з «пустими» очима клацаємо по чужих сторінках, навіть не намагаючись щось знайти, – пише “Вільне життя“.
З одного боку, соціальні мережі є безцінним винаходом. Але ставши прогресом для людства, вони стають регресом для кожної окремої людини. Проживаючи в одному місті, ми можемо місяцями не бачити близьких, спілкуючись із ними лише в мережі. Закохані посилають тепер один одному віртуальні усмішки і сердечка, вбиваючи тим самим свої почуття.
Окремою темою для розмови є ігри в соціальних мережах, які переростають у шкідливу звичку і роблять з людей звичайнісіньких зомбі… Це просто паранормальні явища – японський геймер одружився з персонажем комп’ютерної гри. А молода британка так полюбила свого ноутбука, що збиралася вийти за нього заміж.
А чи відомо вам те, що соціальні мережі часто використовують маніяки та злочинці для знайомства зі своїми жертвами? І такі випадки непоодинокі.
Скільки людей – стільки ж думок… Одні вважають соціальні мережі великим здобутком, інші це заперечують. Останні свою думку пояснюють тим, що, проводячи час онлайн, люди втрачають відчуття реальності, перестають мислити, стають млявими… А й справді, ми замикаємо себе у віртуальному світі, тікаючи від проблем і обов’язків.
Провівши невелике дослідження, ми намагались визначити роль соціальних мереж у житті молоді віком від 19 до 22. Мабуть, вас зовсім не здивує те, що із 60 опитуваних 55 користуються соціальними мережами. Вони для них є засобом спілкування, джерелом цікавої інформації, а також способом витрачання часу. Зважаючи на те, що соціальні мережі «крадуть» у своїх користувачів у середньому дві-три години, а то й більше вільного часу, все ж 73% опитуваних відповіли, що не вважають себе залежними від них.
Сьогодні в Україні найбільш популярною вважають мережу «Вконтакте». Цікаво, що, переглядаючи сторінки в цій мережі, ми можемо знайти осіб, кількість друзів яких перевищує тисячу. Але чи знаєте ви бодай одну людину, в якої така ж кількість друзів у реальному житті? Можливо, розробникам мереж варто було б змінити позначку «Друзі» на певний відповідник, щось на кшталт «Цікаві люди», «Мої знайомі». Не без допомоги соціальних мереж поняття дружби втрачається, спотворюється… А в результаті на питання «Що для вас є дружба у віртуальному світі?» респонденти відповідають: «Те, що реальне» чи то «Не замислююсь, дружу з усіма охочими». Але якщо в реалі дружба – це відданість, щирість, довіра… То чи готові ви бути такими зі своїми 345-ма друзями онлайн?
Соціальні мережі, як і кожне творіння людських рук, є недосконалими… Тому потрібно задуматись, чи не забагато ми на них витрачаємо часу, якого нам ніхто і ніколи не поверне.
То чому ви віддасте перевагу: реальним побаченням чи «Фліртоманії»? Чи проміняєте ви прогулянки під зоряним небом на блукання лабіринтами чужих сторінок? Чи волієте говорити і чути теплі слова, чи лиш бачити їх мертвими на екрані?
Мар’яна ГУЛЯН, Світлана ВІТЕР, Ольга ГОЛОВЕЦЬКА, Юлія БЛЮС, Наталія ДЗЬОМБА,
студентки факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.
Коментарі вимкнені.