Парламент збільшив у кілька разів штрафи для ухилянтів

Верховна Рада України проголосувала в другому читанні законопроект №10379, відповідно до якого збільшуться штрафи за порушення правил військового обліку. Про результати голосування за законопроєкт повідомив в Telegram народний депутат Ярослав Железняк.

“Парламент проголосував в цілому №10379 про внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації. “За” – 256″, – зазначив він.

Нардеп додав, що “обʼєктивно, всі зміни які обіцяв комітет внести про помʼякшення – зробили, багато негативних норм прибрали”.

 

Штрафи для ухилянтів – що відомо

Як повідомляв УНІАН, у квітні законопроєкт №10379 нардепи ухвалили в першому читанні. Редакція передбачала суттєво підняти штрафи для ухилянтів за порушення правил військового обліку. Приміром, зараз за відмову від повістки або неявку до військкомату штрафують на 3400 – 8500 грн, нові штрафи можуть бути такими:

•  у мирний час – “влетить” від 5 100 до 8 500 грн (для цивільних), від 17 000 до 34 000 грн (посадові та юридичні особи);

•  у воєнний час – від 17 000 до 25 500 грн і від 34 000 до 59 000 грн відповідно.

30 квітня голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов повідомив, що профільний комітет максимально лібералізував законопроект, а штрафи фактично знижені в рази.

За його словами, якщо порівняти, то уряд пропонував накладати адміністративне стягнення на громадян України в розмірі від 153 тисячі грн до 204 тис. грн. В проекті, який підготував підкомітет і буде рекомендувати, максимальний розмір адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, яке вчинено в особливий період – в період воєнного стану, буде складати 17-25,5 тисяч грн. 

Бакумов зазначив, що виключені будь-які зміни до Кримінального кодексу і кримінальна відповідальність за непроходження ВЛК, яку пропонував уряд. Також прибрали можливість адміністративного арешту в зв’язку з ухиленням, зокрема, спеціальний адміністративний арешт, який пов’язаний з порушенням правил відповідного військового обліку чи мобілізаційних правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *