Спортивна база Тернопільщини – одна з найгірших в Україні
Зимовий сезон 2014 року для тернопільських легкоатлетів завершився у березні. Всього відбулося шість офіційних стартів для різних вікових груп, чотири з яких у приміщеннях, а також два — на стадіонах. У цих змаганнях тернопільські атлети вибороли 14 медалей: золотих — 5, срібних — 7 та бронзових — 2.
Встановлено шість рекордів області: серед дорослих — Андрій Бородкін (штовхання ядра — 19,32 м), дорослих та молоді до 23 років — Оксана Ралько (біг 400 м — 54,83 с), дорослих, молоді до 23 років та юніорів — Наталія Солтан (біг 3000 м — 9.44,46 с). Декілька спортсменів поліпшили свої особисті досягнення, зокрема Назарій Рибій, Олег Цебринський, Віктор Сенчук, Максим Закітнюк, Володимир Допта, Руслан Даньків, Іван Карюк, Олександр Хома, Назар Савків, Оксана Більчак.
Усе це, безсумнівно, незаперечні успіхи, які стали можливими передусім завдяки наполегливій праці спортсменів та їх тренерів, пише у листі до редакції перший віце-президент федерації легкої атлетики Тернопільської області, член президії ФЛАУ Олександр Степанюк.
Є досягнення і у бігу на середні та довгі дистанції. Так, Іван Стребков став чемпіоном України на 3000 м, переможцем командного чемпіонату України в бігу на 3000 м та срібним призером на 1500 м. ВихованкаІвано-Франківської школи легкої атлетики, майстер спорту України Наталія Солтан заявила про себе уже на Тернопільщині, виборовши срібну нагороду серед молоді до 23 років та четверте місце серед дорослих спортсменів на чемпіонаті України в бігу на 3000 м. На чемпіонаті України серед юніорів вона стала чемпіонкою в бігу на 3000 м та виборола срібну нагороду на дистанції 1500 м. Наталія Олійник у змаганнях юніорок посіла друге місце в бігу на 3000 м з перешкодами та п’яте — в бігу на 3000 м. Серед бігунів на витривалість можна відзначити Руслана Даньківа та Андрія Здебського і перспективних юніорів Миколу Скоромного та Назарія Штиюка.
У спринті продовжує радувати Оксана Ралько, можна відзначити теж Олега Данилюка та Назарія Рибія, юніорів Олега Цебринського, Назара Смеречинського, Максима Закітнюка, юнаків Віктора Сенчука і Володимира Допту.
Водночас Олександр Степанюк у своєму листі зазначає, що в категорії спринтерів, окрім Оксани Ралько, немає серед жінок, юніорок і дівчат таких, які б могли досягти хоча б першого спортивного розряду в цьому році.
За словами фахівця, добиваються певних успіхів тернопільські спортсмени і в таких легкоатлетичних категорія, як стрибки у довжину та висоту, метання диска, спортивна ходьба і інших, але треба звернути увагу на те, якою ціною даються їм перемоги на змаганнях.
— Незважаючи на те, що за підсумками зимового сезону є певні досягнення особливо радіти немає причин, оскільки вони не показують реальної картини того, в яких умовах доводиться тренуватися легкоатлетам. Спортивна база нашої області — одна з найгірших в Україні, — підкреслив Олександр Степанюк. — Єдиний стадіон, який є в Тернополі, лише частково відповідає вимогам для підготовки спортсменів високої кваліфікації. На ньому не створено елементарних умов для проведення змагань, навчально-тренувального процесу легкоатлетів.
Жалюгідність матеріально-технічного стану, незабезпеченість роздягальнями, душовими створюють дискомфорт для атлетів. Синтетична легкоатлетична бігова доріжка, сектори для стрибків та метань, яким уже 29 років, в багатьох місцях практично знищені, інвентар морально застарів та вийшов з ладу. Лише завдяки зусиллям тренерів були закуплені стартові колодки, відремонтовані бігові перешкоди та яма для стрибків в висоту. Федерація легкої атлетики з року в рік звертається до владних структур міста, щоб поновити легкоатлетичний інвентар, але все закінчується обіцянками.
Декілька років тому було закрито спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву з легкої атлетики, де свого часу проходили підготовку призери чемпіонатів Європи та України, учасники Олімпійських ігор. А понад рік тому в Тернополі ліквідували і комунальну дитячо-юнацьку спортивну школу №3, до складу якої входило відділення легкої атлетики. Відповідальні особи міської ради запевняли, що тренери (до речі, досить кваліфіковані) будуть переведені в комунальну дитячо-юнацьку спортивну школу №1, але й досі немає результатів виконання цих обіцянок. Нині місто Тернопіль не має ні юнацької легкої атлетики, ні тренерів.
Ще однією суттєвою проблемою, до якої привертає увагу перший віце-президент федерації легкої атлетики Тернопільської області Олександр Степанюк, є те, що протягом тривалого часу не вирішують питання створення спортивного ліцею для обдарованих дітей, забезпечення їх харчуванням, медичним контролем, кваліфікованими тренерськими кадрами тощо.
— Щоправда, в 1989 році було створено педагогічний ліцей із спортивним відділенням, але учні не були забезпечені ні харчуванням, ні житлом, що призвело до фактичного припинення його діяльності, — пише він. — Для того, щоб Тернопільщина могла гідно конкурувати в спорті, необхідно створити спеціалізований заклад, де могли б навчатися та тренуватися обдаровані діти з усієї області. І вирішенням цього питання могло би стати переведення Коропецького військового ліцею в місто Тернопіль, де кращі спортсмени області можуть отримати певні умови для тренувань та навчання.
— Стан легкої атлетики в області, її матеріально-технічного забезпечення, відновлення відділення в КДЮСШ-1, СДЮШОР — ці та багато інших проблем мали б стати предметом обговорення на колегії управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації та обласної школи вищої спортивної майстерності із залученням федерації легкої атлетики області, начальників відділів з питань фізичної культури і спорту райдержадміністрацій, Тернопільської міської ради, представників ДЮСШ, спортивних товариств і відомств, усіх зацікавлених осіб, — стверджує Олександр Степанюк.
Коментарі вимкнені.