На Тернопільщині посол Канади відкрив грандіозний переробний комплекс та фруктосховище на базі господарства Петра Гадза (фото)
У Бучачі на базі фермерського господарства «Гадз» відбулося відкриття першої черги грандіозного переробного комплексу та фруктосховища на 35 тисяч тон. У церемонії запуску сортувальної лінії взяли участь засновник підприємства Петро Гадз, Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук, голова Тернопільської ОДА Степан Барна та народний депутат України Микола Люшняк.
Ватро зауважити, що фермерське господарство «Гадз» – це насамперед майже 800 гектарів фруктових садів, більше тисячі робочих місць та такі вкрай необхідні поступлення у державний та місцеві бюджети.
Перша черга одного з найбільших в Україні фруктосховищ виросла на очах. Всього за два місяці збудовані перші потужності цього комплексу, а це холодильні приміщення на 10 тисяч тон та найсучасніша сортувальна лінія.
Запуск об’єкту розцінюється, як переломний момент у житті не тільки Бучацького району, але і всього тернопільського краю.
«Це, безумовно, переломна подія!, – зауважив Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук. – Дуже позитивно, що яблука з цього регіону будуть продаватися протягом цілого року. Адже продукція буде професійно пакуватися та буде входити у «ланцюги» вартості протягом всього сезону реалізації. Це змінює прибутковість та перспективність виробництва у всьому вашому регіоні. Знаю, що власник цього фермерського господарства також займається тваринництвом, і що не може мене радувати, обрав для цього надзвичайно ефективну канадську генетику. Тобто, робота Петра Гадза є комплексною. Тут закладено дуже багато факторів, які тільки спрямовані у напрямок позитивних перемін.»
Як зазначають спеціалісти в аграрній галузі, будівництво такого фруктосховища вже у найближчий час дасть змогу продукції ФГ «Гадз» вийти на міжнародний ринок.
«Наше яблуко – найкраще! Воно ароматне та соковите! Коли поляк чи італієць пробує наше яблуко, то він каже, що нього точнісінько такий самий сорт, але мак зовсім інший. Тому наша ціль не тільки внутрішній ринок, але і азійські, і арабські, і скандинавські країни, – зазначив голова правління ТОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз. – Є попит на наш продукцію у Великій Британії. Тому ми зобов’язані зробити таку інфраструктуру, аби наші яблука не тільки в Україні, але і за її межами цілий рік.
Ми запустили лінії, яка миє, шліфує і фасує яблука. У середині квітня наступного року до нас заїздить австрійська лінія, яка буде різати і сушити фрукти на яблучні чіпси. Також ми будемо виробляти соки, пюре, джеми, яблучний сидр, яблучне вино та яблучний оцет. Ми націлені обладнати тут цілісний комплекс переробки знову ж таки орієнтований не тільки на внутрішній, але на зовнішні ринки.»
Як вже зазначалося, фермерське господарство «Гадз» обробляє майже 800 гектарів фруктових садів. Коли запрацює весь комплекс на 35 тисяч тон, тобто цілорічно буде задіяно майже тисяча працівників. Окрім того, сезонно буде задіюватися ще до двох тисяч працівників.
Та у планах Петра Гадза значно збільшити площі насаджень: «На сьогодні на Бучаччині ми ініціювали бурхливий розвиток кооперативного руху у трьох напрямках – тваринництво, рослинництво та садівництво. Останній напрямок передбачає за собою засадження ще понад двох тисяч гектарів садів, але вже на землях місцевих жителів. Загалом, у перспективі це створить ще близько п’яти тисяч нових робочих місць. А це робота для людей, молодь не буде виїжджати з сіл та буде задіяна на власному господарстві. Це наша мета, це наша стратегія розвитку.»
Ідею Петра Гадза підтримує і народний депутат України Микола Люшняк: «У нашому профільному «аграрному» комітеті Верховної Ради вже є напрацювання законопроекту «Про сільськогосподарські сімейні ферми», який має дати поштовх розвитку місцевих кооперативів та невеликих господарств.»
Окрім того, того Микола Люшняк додав, що відкриття потужного фруктосховища на базі ФГ «Гадз» дасть змогу не тільки значно покращити економіку нашого краю, але це є показником підйому української економіки загалом.
«Ще десять років назад будівництво такого об’єкту прирівнювалося до чуда. Тепер ми це чудо бачимо у Бучачі. Сьогодні тут збудований цілий комплекс з сучасними фасувальної лінією та холодильниками. Під час будівництві використано 90% українських матеріалів. Пів року назад тут був ще пустир. Відкриттям таких комплексів, ми ще раз показуємо, що у такий важкий час можна перезавантажити економіку України. Період стагнації пройшов,» – сказав нардеп.
Коментарі вимкнені.