Тернопільська міська рада вирішила узаконити свої будівельні гріхи

Тернопільська мерія вирішила внести зміни до Генерального плану забудови міста.
Здавалося б нічого крамольного у цьому немає, адже Тернопіль активно розбудовується і деякі корективи час від часу потрібно вносити.
Але багатьох громадських активістів здивував той факт, що ці зміни міська рада вирішила “тихо” прийняти якраз напередодні виборів.
Та й затверджували Генплан 5 років тому, тобто це незначний термін для такого роду документу.
Відтак, у багатьох виникли підозри, що міський голова Сергій Надал вирішив просто узаконити свої будівельні гріхи, які накоїв за час п’ятирічного правління.

А назбиралося чимало – забудова стадіону біля “Текстерно”, будівництво торгового центру на Привокзальному майдані, будівництво офісного центру поблизу “Орнави” на вулиці Живова. І це тільки поверхня великого будівельного айсберга.

У міській раді стверджують, що вся процедура довкола змін Генплану здійснюється відкрито і прозоро. Мовляв, і Генплан навіть розміщений в окремому розділі на офіційному сайті міськради.
Однак насправді Генплан Тернополя – це секретна інформація, яку не можуть отримати навіть місцеві депутати, опозиційні до влади міста, не кажучи вже за пересічних мешканців.

Річ у тому, що на сайті міськради розміщена лише частина інформації по Генплану. І з того що є у відкритому доступі навіть фахівцям складно зрозуміти, що і де у Тернополі планується під забудову. Повну інформацію по Генплану у міськраді не розголошують і не надають при зверненнях громадян.

Окрім того, слід звернути увагу на те, що Генплан, який приймався 5 років тому депутатами попереднього скликання насправді уже зазнав значних змін.
– Виявляється на офіційному сайті міської ради розміщений уже змінений генеральний план відносно того який затвердили у 2010 році, проте  його подають як існуючий! – розповідає голова громадської організації “Міщанське братство” Юрій Войтович. – А от змінили його практично через рік чи два як Надал прийшов до влади.

За словами Юрія Степановича, цих змін дуже багато.
– Особливо боляче, що там поменшали або й зникли зовсім наші рідні нам парки, бульвари, сквери і звичайні території зелених насаджень. – каже голова “Міщанського братства”. – Але громаду ніхто тоді не спитав, все робили приховано і незаконно, а хто за це заплатив, робота дорога?  Зараз кажуть, що є нові детальні плани по Кутківцях, Пронятину, Північному, тому й слід поміняти генплан, але в законі написано, що вони розробляються на основі генплану, то чим вони йому змогли зашкодити якщо вони йому відповідають, чи ні…? А якщо ні тоді зрозуміло, що міська рада хоче терміново, при «свободівських» депутатах сховати беззаконня за будь-які гроші, але гроші наші з вами, громадські, а це ще кілька дитячих майданчиків, вулиць, проїздів і збережені, при чому безплатно, зелені  насадження, парки , сквери. ПОДУМАЙ ГРОМАДО!!!

Міщанське братство

Коментарі вимкнені.