Тернополян вважають бандерівцями та братами меншими львівян
Щоб виявити стереотипи у сприйнятті один одного жителями регіонів країни, “Коментарі” опитали близько шестисот експертів у галузі культури, політики і міжрегіональних відносин із 30 міст.
Ніщо не виявляє настільки зримо своєрідність ментальності мешканців різних кінців країни, як сформовані у них стереотипи по відношенню до населення інших регіонів. Для наочності “Коментарі” склали карти, на яких розмістили найбільш стійкі і в той же час яскраві стереотипи з тих, які назвали експерти.
Деякі регіони – наприклад, Донецька та Луганська області, Львівська, Івано-Франківська і Тернопільська, області навколо Києва – у свідомості жителів інших частин Україні часом зливаються в один образ: Донбас, Галичина, Центральна Україна. І точно так само самі жителі тих же Донецька і Луганська демонструють дуже схожі стереотипи (за винятком, зрозуміло, стереотипів по відношенню один до одного).
Аналогічно – жителі Львова, Івано-Франківська та Тернополя. А, наприклад, зі стереотипами Черкащини мають багато спільного стереотипи інших центральних і північних областей – від Хмельниччини до Кіровоградщини і від Волині до Сумщини.
І так, хто і як уявляють собі тернополян:
Тернополяни для киян – грекокатолики, які знаходяться на півдорозі до сепаратизму.
Для закарпатців – ми говоримо з незвичним акцентом.
Дніпропетровці вважають, що тернополяни хочуть війни з Росією та всі інші люди для нас другосортні.
Для донетчан на Тернопільщині живуть бандерівці-галиччани, які не знають російської мови, тому і хочуть, щоб усі говорили на українській.
Для запорожців – ми всі воювали в УПА, є заробітчанами і фанатично релігійними.
Для львівян – ми брати менші.
Кримчани вважають, що тернополяни бандерівці, які ненавидять їх та москалів, які нічого не роблять і з жиру бісяться.
Харківчани охарактеризували нас одним словом «бандерівці».
Черкаси вважають, що ми теж гонимо горілку із буряків.
Ось так, а ми то думали…
Коментарі вимкнені.