Відома тернопільська журналістка Валентина Семеняк запрошує на презентацію нової книги

Відома Тернопільська журналістка й письменниця Валентина Семеняк – автор багатьох книг для дітей і дорослих. Книги «Бурмотійко і Даринка» та «Баба Сяба» – новинки дитячої літератури, які побачили світ у видавництві «Джура».

У 2017 році видавець презентував книгу «Бурмотійко і Даринка» на Book Forum, а через рік вийшла наступна книжка – «Баба Сяба».

«Бурмотійко і Даринка» має динамічний сюжет, головна ідея якого – завжди творити добро. Видання насичене образами-символами – чарівної квітки, торбинки, свистульки, Сонячної Брами, які наче оживають на ілюстраціях талановитої художниці Лесі Носихіної.

Бурмотійко допомагає лісу бути чистим, а завдяки срібній росі Чарівної квітки Добросилки цей маленький лісовичок лікує рослини. Даринка – звичайна дівчинка, яка робить добро за покликом серця. Книга наскрізь пронизана Любов’ю і Добром, котрих потребує сучасний світ.

Дошкільнят та молодших школярів, для кого призначене видання, Валентина Семеняк спонукає робити хороші вчинки, не чекаючи за це винагороди, і закликає пам’ятати, що існують не лише матеріальні блага, але й духовні. А дорослим нагадує, що в житті повинно бути місце для доброї казки та мрій.

«Баба Сяба» стала справжньої знахідкою серед дитячої літератури. За словами автора, книга вчить дітей не боятись зізнатись у поганих вчинках та як знайти сміливість сказати правду. Бабуся Сяба (Настунька) та Юрко – це реальні люди, які стали прототипами персонажів книги. Зараз Юрко дорослий та живе за кордоном. Цвяшки у гарбузи забивав інший хлопчик, який вперше приїхав до села. Тож в основі оповідання Валентини Семеняк – життєві історії зі збірними образами.

Баба Сяба поводитися як справжній педагог – вона мудро навчає Юрка. Часто в житті батьки такі заклопотані, що не мають часу на розмови з дітьми, аби навчити та відповісти на їхні питання. Інколи вони стають агресивними. Відтак книга стане у пригоді також батькам.

«Тема дітей для мене особлива – це цілий Всесвіт почуттів і відчуттів. Моя третя книга так і називалась – «Чи легко бути мамою?». Дуже важливо не відштовхувати діток, коли вони “закидають” тебе питаннями. А як, зазвичай, буває? «Відчепись, не маю часу, не знаю…». Як важливо у такі запитальні моменти спілкуватись з малечею і разом знову і знову пізнавати світ, вчитись, але вже з позиції дитини. Повірте, це неперевершено! Діти – це пряме віддзеркалення батьків. А батьки для дітей – розкрита книга, яку вони щодня “читають”, отже, мимоволі стають схожими на них. І як добре, коли це світла і незаплямована книга. Погодьтесь, ми з вами також колись були дітьми, і наші батьки, і батьки наших батьків… Але в один чудовий момент почали грати роль дорослих, і робимо це з великим успіхом аж дотепер… Знаєте, про що я колись мріяла? Щоб мої діти якнайдовше залишались Дітьми (у філософському значенні цього слова). У мене був чудовий шанс ще раз зазирнути за казкові лаштунки дитячого світу. Втім, чому був? Він продовжується, але вже через Слово і Добру казку», – розповідає Валентина Семеняк.

Презентація книг Валентини Семеняк відбудеться 17 вересня о 14 год. у Ценральній міській бібліотеці.

Автор запрошує дорослих та дітей потрапити в казку!

 

Дата: 17.09.2018

Час: 14:00

Місце проведення: Центральна міська бібліотека, вул. Руська, 31, м. Тернопіль

Контакти:

0685870258 – Валентина Семеняк

+380 (352) 258 8, 0986205738 – видавництво

еmail: dzhura09@gmail.com

http://dzhura.net

https://www.facebook.com/dzhura.ua/

Коментарі вимкнені.