На Тернопільщині зберігали арсенал зброї
Тернопільські міліціонери у цьому році вилучили 29 одиниць вогнепальної зброї та майже півтори тисячі боєприпасів. За фактами їх незаконного зберігання порушено майже сто кримінальних справ, близько двох десятків громадян притягнуті до адміністративної відповідальності. Окрім цього, сімдесят тернополян порушили закон, вчасно не здавши мисливських рушниць, що належали їхнім родичам.
Це лише частина з того, що приховано від стороннього ока. Примусове вилучення гарантувало зменшення кількості важких злочинів. Необлікований смертоносний товар, невміння правильно із ним поводитися несе загрозу іншим людям. Щорічно правоохоронці реєструють факти випадкових вогнепальних поранень.
Як повідомив начальник сектору дозвільної служби, підполковник міліції Ігор Олеськів, за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами законодавством передбачене позбавленням волі до п’яти років. Добровільна здача зброї, боєприпасів та вибухівки звільняє від кримінальної чи адміністративної відповідальності.
Під час проведення місячника добровільної здачі зброї в березні цього року жителі області добровільно здали 158 одиниць зброї, в тому числі 106 – вогнепальної, з яких 48 перебували в незаконному обігу, а також майже тисячу боєприпасів до різних видів. Завдяки цьому 37 жителів області не притягнули до кримінальної відповідальності. Серед зданого – 85 одиниць зброї, спецзасобів, які відповідали технічним вимогам для полювання чи самозахисту, після відповідного оформлення зареєстровані в особисте користування громадян.
З питань здачі небезпечних іграшок, а також придбання чи реєстрації зброї, спецзасобів звертайтеся у підрозділи дозвільної системи органів внутрішніх справ за місцем проживання. Детальнішу інформацію можна отримати в обласному управлінні внутрішніх справ за телефонами у Тернополі: 27-13-11 та 27-13-96.
“Примусове вилучення гарантувало зменшення кількості важких злочинів.” – звідки знаєте, хто веде незалежну статистику, статистику не для ментовских показників