“Новації” Табачника добрались і до Тернополя: викладачів випробовують холодом, а студентам – “шестиденка”
Молодь радіє продовженню зимового відпочинку, однак влітку вчитимуться майже на місяць довше. А викладачі журяться, що після довгої перерви втрачається ефективність навчання. Керівництво ж закладу стверджує, що таким чином економить бюджетні кошти
Студентам низки українських вишів, серед яких чимало західноукраїнських та один донецький вуз, продовжили канікули. Основна причина – борги за опалення, повідомляють всеукраїнські ЗМІ. До цього списку потрапили і два тернопільських вузи.
«Це неправда!»
Однак якщо в Технічному університеті підтвердили інформацію про те, що їхні студенти гулятимуть майже до весни, то в педагогічному категорично спростували, запевнивши, що всі студенти їхнього вузу приступлять до навчання за графіком – з 4 лютого.
– Це неправда! Ніяких проблем з опаленням чи оплатою за нього в нашому університеті немає, – запевнив начальник навчально-методичного відділу Тернопільського національного педагогічного університету Іван Нагачевський. – Закінчилась сесія, студенти відгуляли канікули, і вже 4 лютого, за графіком, приступають до навчання.
В медичному виші студенти уже вчаться. В аудиторіях та гуртожитках тепло, переконують у ректораті. Майбутні економісти також приступили до навчання. І проблем з опаленням у вузі, стверджують, немає.
Викладачів випробовують холодом
В Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя (далі – ТНТУ) студенти з’являться наприкінці лютого. Однак викладачі і зараз працюють.
– В якому одязі приходимо на роботу, в тому і сидимо, хіба шапки скидаємо,тому що в приміщенні холодно, – поділились викладачі ТНЕУ, однак в газеті попросили не називати прізвищ та посад. – Протягом першого семестру ми працювали і в суботу, тому запланований матеріал студентам виклали. Зараз у нас методична робота.
Викладачів, окрім холоднечі, турбує ще й тривала перерва в навчанні. Кажуть, після довгих канікул студенти забувають вже вивчений матеріал і нову програму засвоюють, на їхню думку, не так ефективно.
– Канікули не продовжені, все йде згідно з графіком навчального процесу, – запевнив в.о. ректора ТНТУ Микола Митник. – На початку навчального року ми обговорили такий варіант і прийняли рішення, зауважу (!) разом зі студентами. Майже 90% наших студентів погодились протягом семестру навчатись і в суботу, а взимку більше відпочивати. Це, передусім, дає додаткову економію бюджетних коштів.
Вчитимуться щосуботи і влітку
З нового семестру студенти вчитимуться п’ять днів у тиждень, однак на літні канікули підуть не на початку, а в кінці червня, запевнив пан Митник.
– Щодо заборгованості по оплаті – вона, запевняю, відсутня, – повідомив Микола Митник. – З чотирнадцяти корпусів, серед яких і гуртожитки, 11 мають автономне опалення.
Студентів тішить двомісячний відпочинок. Однак «шестиденка» – це заважко, переконують вони. Особливо для іногородніх, які протягом місяців не можуть поїхати на вихідні додому.
– Нас не особливо тішить вимушений двомісячний відпочинок взимку, адже це зменшить канікули влітку, – каже голова студентської ради факультету Економіки і підприємницької діяльності ТНТУ, студентка 4 курсу Аліна Бакан. – Окрім того, ми протягом року вимушені вчитися щосуботи, щоб наздогнати навчальну програму.
Коментарі вимкнені.