ВО “Свобода” у Тернополі – показний патріотизм та гасла?
Ситуація з мобілізацією на Тернопільщині, коли багато чоловік ухиляються від неї, свідчить про недостатню патріотичну та просвітницьку роботу. Про це каже Декан деканату м. Тернополя Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Віталій Козак.
І це незважаючи на те, що, наприклад, у Тернополі ВО “Свобода” вже довший час при владі. За цей час місто не те, щоб стало патріотичнішим, а навіть навпаки. Тернопільщина одна з областей, яка найгірше виконує показники мобілізації.
«Частина свідомих людей бере активну участь у політичних процесах, але треба зважити, що є й великий відсоток несвідомих людей, – зазначив він. – Коли постає випробовування, яке маємо сьогодні, багато хто проявляє слабкість та малодухість. Часто ми звикли прикривати її гучними словами. Тому важливо, щоб патріотичне виховання було частиною державної концепції. Хотілося б, щоб громадські організації активно прищеплювали патріотизм з дитячих років. Проблеми, з якими ми зіштовхнулися, свідчать про брак благородства, самопожертви».
А за словами Архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора, за 20 років незалежності в українського народу несформоване до кінця відчуття єдності.
«На жаль, сьогодні ми дійшли до тієї точки, коли роз’єднаність руйнує державу. Я завжди під час проповідей наголошую на необхідності ставати на захист держави. Нам дійсно потрібно прививати людям розуміння відповідальності за всю Україну, а не лише за Галичину чи своє місто. Якщо ми не зрозуміємо цього, то ворожі танки приїдуть сюди. Чекати, поки хтось захистить нашу батьківщину, зараз недоречно. Виховна робота має проводитися в школах, вузах. Патріотизм має бути непоказним. Діти мають рости з думкою, що кожен повинен захищати Батьківщину», – наголосив Владика.
Якось не дуже гарно процитувати отців, котрі не згадують “Свободу”, перекрутивши назву статті та зміст вклавши туди критику “Свободи”. Що це за такі журналістські прийоми?
Ще скажіть, що Свобода не при владі))
А все таки цікаво, скліьки Свободівців пішло на війну?