Брати Капранови, вокаліст рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, організації «Братство» та ОУН і багато інших свідомих людей стали на захист тернопільських тризубівців

Увечері 6 квітня в Тернополі у палаці культури «Березіль» активісти Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. С. Бандери закидали яйцями співаків Потапа та Настю Каменських. Як пояснює голова Тернопільського осередку ВО «Тризуб» Василь Лабайчук, це була відповідь на засилля російської попсової музики в українському культурному просторі. Він також наголосив, що Потапу і Насті дісталося саме через те, що вони, українці за походженням, виконують свої пісня чужою мовою, оскільки якщо би приїхали з концертом російські артисти, то це б виглядало природньо і ніхто проти цього б нічого не мав. Тризубівці вважають, що Потап і Настя отримали по заслузі, тому у вчиненому не розкаюються і готові повторювати подібні акції щоразу, коли до них будуть приїжджати співаки, які паплюжать рідну мову та українську пісню.
Загалом, у вчинку хлопців немає нічого надзвичайного: звичай кидати яйцями у співаків, що не задовольняють смаки публіки виник ще багато століть назад. Цього ж разу силові структури почали нагнітати обстановку і роздувати вчинок хлопців до неймовірних масштабів. Зокрема, шістьох хлопців відразу затримали і доставили у відділок. На ранок їх відпустили, однак уже вдень 8 квітня активістів знову почали затримувати і забирати у відділок. На сьогоднішній момент у Тернопільському відділку міліції перебуває четверо активістів: Висоцький Петро, Когут Богдан, Коцюк Микола і Нетреба Руслан. П’ятого хлопця, Степана Трача випустили у якості свідка. Активістам пред’являють звинувачення у ст. 296 КК України – хуліганство і вимагають покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. Окрім того, самі т.зв. «артисти» вимагають від них грошової компенсації розміром у 22 тис. гривень за моральний збиток і пошкодження (яйцем!) звукової апаратури.
У кожної тверезомислячої людини неминуче виникає чимало запитань і величезне почуття обурення: ЗА ЩО? Якщо у нашій країні синам «мажорів» дають умовне покарання за навмисне вбивство, то хіба 4 роки позбавлення волі – це виправдане покарання за кидання яйцем? Чи просто в когось почуття безкарності і безвідповідальності переросло усі мислимі рамки? До всіх, хто ще не зрозумів, виявляється, що закони в Україні – як дишло: куди повернеш, туди і вийде. Цікаво зазначити, що батько Потапа працює у генпрокуратурі. Можливо, цей фактор також вплинув на обрання покарання для хлопців. На підтримку арештованих націоналістів уже виступили чимало українських патріотичних діячів, зокрема відомі письменники брати Капранови, вокаліст рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, організації «Братство» та ОУН і багато інших свідомих людей, які чітко розуміють різницю між мистецтвом та безкультур’ям мас, а також між потребою захисту власного та міліцейським свавіллям.

Назар Розлуцький

Коментарі вимкнені.