Четверо священиків з Тернопільщини отримали право відпускати особливі гріхи

Днями четверо наших священнослужителів – отець Василь Баглей, о. Роман Дутчак, о. Мартин Хомів та о.Зеновій Пахолок – повернулися з апостольської столиці – Риму. Духівники з Тернопільщини побували на аудієнції у Глави католицької церкви Папи Римського Франциска, під час якої отримали його благословення та особливе право відпускати гріхи, які до цього відпускав лише центр католицької церкви.

 

9 лютого у Римі відбулася зустріч Папи Римського Франциска з місіонерами Божого Милосердя. Глава католицької церкви зібрав сповідників з усього світу, аби дати їм свої настанови та благословення. Це безпрецедентна подія, на яку було запрошено понад сім сотень священнослужителів з різних континентів світу. Серед них – католицькі священики двох обрядів з України та представники духовенства УГКЦ в діаспорі.

Напередодні Папа Римський Франциск звернувся до єпископів з проханням визначити священнослужителів, які б зголосилися бути місіонерами милосердя. Ними на Тернопільщині стали: о. Роман Дутчак (відповідальний за проведення Року Божого Милосердя в Тернопільській області, представник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії), о. Мартин Хомів (Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці), о. Василь Баглей (церква Успіння Пресвятої Богородиці смт Козова) та о.Зеновій Пахолок (Марійський духовний центр у Зарваниці).

Під час візиту до Риму троє наших духівників отримали мандати, які дозволяють підпускати навіть ті гріхи, які зазвичай відпускає лише Римський престол. Мова йде про дуже важкі провини, зокрема, скоєні супроти церкви та священних тайн. Цими повноваженнями священнослужителі області мають можливість користуватися протягом Року Милосердя.

– Цей рік католицька церква оголосила Роком Божого Милосердя. Це знакова подія, адже у повсякденному житті людина сприймає милосердя лише як милостиню для бідних, – розповідає о. Василь Баглей. – Насправді це слово має значно глобальніше значення. У перекладі з латині «милосердя» означає «відкрити серце». На переконання Папи Римського Франциска першопричиною усіх глобальних проблем людства є те, що людина відійшла від Бога і впала у гріх. В результаті у світі з’явилися такі явища, як бідність, війни, міжетнічні конфлікти.  Але насправді Господь дуже любить людину і він дав їй усе, щоб вона була щасливою. Якщо людина відкриє своє серце перед Господом, зрозуміє, наскільки милостивим Він є до неї, вона почне радіти життю і віддаватиме цю любов ближньому.

Наступного дня після зустрічі у Базиліці Святого Петра, найбільшому католицькому храмі світу, який поміщає близько 20 тисяч прихожан, відбулася свята літургія. Її очолив Папа Римський Франциск. Літургія відправлялася латиною.

– Я неодноразово був у Римі, зокрема у Базиліці Святого Петра. Однак брати участь у святій літургії під головуванням Глави католицької церкви, коли за кілька метрів похований перший єпископ Риму святий Петро, а поруч очолює літургію його 266 наступник Папа Римський Франциск, – це велика благодать. Відчувається єднання та велич католицької церкви, – розповідає о. Василь Баглей.

Як приклад для наслідуванн, місіонерам Милосердя Папа подав святих Леопольда та Піо. Вони, на переконання католицької церкви, є взірцями святих сповідників та наслідниками Божої волі.

Номер Один

Коментарі вимкнені.