Чим зайняти тернопільського школяра після уроків? (список позашкільних закладів)


З початком нового навчального року в батьків школярів, окрім, власне, навчання, з’явилися й інші клопоти: куди подіти дитину після уроків, щоб вона не сиділа годинами за комп’ютером чи телевізором. У Тернополі є безліч приватних секцій та гуртків, є також комунальні позашкільні навчальні заклади, де дитина зможе навчитися танцям, рукоділлю, малюванню чи автомоделюванню безкоштовно чи за символічну ціну. Таких закладів у місті є дванадцять: музичного, спортивного, художнього, освітнього, естетичного та наукового напрямків. У більшості з них набір дітей триває цілий рік, проте, наголошують, що краще віддати дитину в гурток до кінця вересня.

Навчають усьому, чого бажає душа

Десятки різних гуртків, як для хлопчиків, так і для дівчаток, пропонує Станція юних техніків. Тут діти можуть навчитися авіа- та автомоделюванню, танцям, веб-дизайну, в’язанню, бісероплетінню і навіть кулінарії. Відвідувати школу можуть діти від шести до вісімнадцяти років, заняття – два рази у тиждень. Дитина може походити місяць в один гурток, якщо не подобається, – перейти в інший. Як розповіли в Станції юних техніків, серед хлопців популярними є гуртки авіамоделювання, художньої обробки шкіри, комп’ютерної графіки, комп’ютерної анімації. І хоча дівчатка займаються в них також, у них більш популярні гуртки з виготовлення сувенірів – макраме, орігамі, оздоблення бісером.
У кожному мікрорайоні Тернополя є філії Центру творчості дітей та юнацтва, загалом їх п’ять, у них навчається понад дві тисячі дітей віком від п’яти років. Там є близько 150-ти різних гуртків, найбільш популярні вокальні, танцювальні, музичні, образотворчого мистецтва. Заняття відбуваються 2-3 рази у тиждень.
Школа народних ремесел, що на «Новому Світі», пропонує дітям шкільного віку 12 гуртків: різьблення по дереву, виготовлення художніх меблів, гончарства і кераміки, ткацтва, плетіння з природних матеріалів – рогози, соломи, бісеру, декоративного розпису і малярства, виготовлення іграшок із солоного тіста, малювання на склі та інші. На більшість гуртків дитину можна записувати вже з п’яти років, виняток складають хіба різьблення по дереву, де займаються діти з 12 років, та виготовлення художніх меблів – з 14-15 років, адже там гуртківці працюють на верстатах. Заняття у школі народних ремесел відбуваються частіше – 3-4 рази у тиждень.

Спортивні секції – від футболу до сноубордингу

Спортивних дитячих закладів у місті є п’ять: це дитячо-юнацька спортивна школа «Екстрім», спортивна школа з футболу, спортивна школа з греко-римської боротьби та ДЮСШ №1 і №2. Навчання у всіх безкоштовне, окрім оздоровчого плавання у ДЮСШ №1 та №2, що коштує 150-160 гривень у місяць.
Для того, щоб потрапити у спортивну школу, дитині потрібно скласти іспит із загальної фізичної підготовки, а також мати довідку від педіатра про задовільний для занять спортом стан здоров’я. Майже в усі секції записувати дитину можна вже з першого класу, винятком є лише фехтування у ДЮСШ №2, куди записують з 3-4 класів, та велоспорт і вільна боротьба у ДЮСШ №1, куди записують дітей після 10 років.
Ще торік у Тернополі функціонувала ДЮСШ №3, проте цього року з метою удосконалення системи управління закладами та оптимізації видатків з міського бюджету на сесії Тернопільської міської ради прийнято рішення про припинення роботи цього комунального закладу. Відтепер ДЮСШ №3 приєднають до спортшколи з футболу, після чого вона називатиметься «Тернопільська дитячо-юнацька спортивна школа з футболу та інших ігрових видів спорту». Про це повідомили у міськраді і запевнили, що на кількість вихованців та тренерів реорганізація не вплине.
Якщо дитина любить зимові види спорту, її можна віддати у спортивну школу «Екстрім», де є гуртки з лижного фрістайлу та сноубордингу. Заняття там також безкоштовні, займаються діти кожного дня, адже їх активно готують до зимового сезону. Поки немає снігу, вони тренуються на скейтах та роликах. Бажано, щоб дитина вчилася їздити на лижах та сноуборді з раннього дитинства, тому дітей приймають з першого класу. Діти старшого віку мусять складати нормативи, щоб тренер вирішив, чи можна їх пускати на гору. Гора та підйомник на неї, де тренуються та змагаються учні школи «Екстрім», навпроти Тернопільської ЗОШ № 11.

Музичні й художня школа – за символічну плату

Уся позашкільна освіта у Тернополі обділена увагою та фінансуванням з боку держави, але якщо деякі заклади позашкільної освіти фінансує міська рада, то три позашкільні установи, що належать до структури управління культури та мистецтв, не фінансуються зовсім. Це – Тернопільська художня школа та музичні школи № 1 та №2. З огляду на це навчання в них платне, хоча ціна зовсім невисока. Для прикладу, в художній школі, де є три відділи – образотворчого мистецтва, комп’ютерної графіки та художнього оздоблення текстилю, навчання коштує 65 гривень на місяць. Приймають туди дітей з дев’яти років, займаються вони два-три рази на тиждень.
Навчання у музичних школах коштує від 60 до 80 гривень – залежно від обраного інструмента, заняття – два-три рази у тиждень. На струнних інструментах та піаніно можна навчатись грати після першого класу, на інших відділах – після 3-4 класів.

Інеса Голояд, Нова Тернопільська

Коментарі вимкнені.