Десятирічний Павлик Свирид із Вишнівця – переможець конкурсу піаністів
Десятирічний вишнівецький соловейко Павлик Свирид здобув чергову мистецьку перемогу. Цього разу не як соліст виконавець, а як талановитий піаніст – на першому відкритому конкурсі піаністів «На батьківщині Василя Барвінського», який відбувався в обласній філармонії у Тернополі.
Талановитий самородок із Вишнівця став лауреатом конкурсу серед дітей молодшої вікової групи і отримав диплом другого ступеня разом із подарунковими сувенірами та грошовим призом у розмірі 700 гривень, які стали для дитини приємною несподіванкою, пише «Народне слово». На дебютний конкурс до Тернополя приїхали десятки обдарованих дітей з усієї України. Загалом у конкурсі взяли участь 32 учасники з п’яти регіонів України: навчальних мистецьких закладів Тернопільської, Чернівецької, Львівської, Рівненської та Харківської областей. Багато юних піаністів було із Харкова та Кам’янець-Подільського. Потужним та репрезентативним був і склад журі нового конкурсу. У складі журі був учень Василя Барвінського, а нині доцент Львівської Національної музичної академії імені Миколи Лисенка Олексій Максимов, доцент Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського Марія Бондаренко, професор музичної академії у Вроцлаві(Республіка Польща), який, до речі, вручав Павлику диплом – Міхал Щепанський, директор Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької Лариса Римар та голова журі, заслужена артистка України, професор ЛНМА імені Миколи Лисенка Оксана Рапіта.
«Народне слово» неодноразово писало про цю обдаровану дитину на своїх шпальтах. Адже ось уже четвертий рік поспіль без цього талановитого і голосистого хлопчика із Вишнівця не відбувається жодна мистецька імпреза ні у Вишнівці, ні в районі, ні в області. За цих кілька років маленький співак із надзвичайно красивим та потужним голосом зумів зібрати чималеньку колекцію нагород за перемоги у багатьох обласних та всеукраїнських пісенних конкурсах. За коротку музичну кар’єру у скарбничці юного вишнівецького соловейка вже є п’ять гран-прі: Перша премія та Гран-прі дитячого і дорослого «Пісенних вернісажів – 2015» (червень 2015 р., грудень 2015 р.), Гран-прі першого всеукраїнського сільського фестивалю-конкурсу мистецтв «Киданецький піснецвіт» (серпень 2016 р.), гран-прі ІІ Всеукраїнського пісенного фестивалю «Трускавецька фієста»(травень 2017р.). З юним вишнівчанином співпрацюють маститі київські поети-піснярі та композитори Віктор Герасимов та Леонід Попернацький.
Крім занять вокалом, Павлик вже третій рік поспіль навчається у Вишнівецькій музичній школі по класу фортепіано у талановитого педагога Наталії Спиридонівни Навроцької. Завдяки її педагогічній майстерності, власній наполегливості, обдаруванню і найголовніше – великому бажанню та любові до музики, Павло вже має перші успіхи в майстерності гри на цьому музичному інструменті. Павлику за короткий час вдалося опанувати гру на фортепіано, вже зараз він випереджає програму музичної школи на декілька років.
У лютому минулого року хлопчик вперше взяв участь в обласному конкурсі юних піаністів ім. В. Барвінського й одразу увійшов у шестірку найкращих і був нагороджений дипломом III ступеня. Цієї весни юний талановитий музикант із Вишнівця дебютував на ще одному конкурсі юних піаністів, присвяченому Василю Барвінському «На батьківщині Василя Барвінського», який цьогоріч започаткували у Тернополі. До участі у конкурсі Павло готувався довго і наполегливо. Для конкурсної програми вони із викладачкою Наталією Навроцькою підготували чотири різножанрових твори: «На небі зірка» Василя Барвінського, «Соната сі мажор» Йозефа Гайдна, «Етюд №9» Карла-Альберта Лешгорна, «Трьохголосна інтенція» Йогана Себастяна Баха.
За словами Павлика Свирида, сонату він вивчив за два тижні. Каже, що дуже любить брати участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, знайомитися із новими талановитими людьми – конкурсантами, членами журі, відомими музикантами та співаками, прислухається до їхніх порад. Як кожна дитина, радіє похвалі, тим паче, коли слова захоплення на його адресу звучать з вуст музичних метрів.
У той час, як його однолітки «не вилазять» із комп’ютерних ігор, обдарований вишнівецький музикант присвячує себе музиці як вокаліст та піаніст. Вдома на стіні над піаніно Павло повісив фотопортрети улюблених композиторів Баха, Моцарта, Бетховена та італійського співака класичної та популярної музики Андреа Бочеллі. Наприкінці вересня минулого року разом із бабусею Юлею, яка так само, як і батьки, підтримує внука і всіляко допомагає йому розкрити музичний талант, Павлик побував на концерті видатного італійського тенора у Києві, де отримав неймовірну кількість позитивних емоцій та натхнення. Пісні із репертуару улюбленого співака відтепер є у репертуарі вишнівчанина.
Серед дитячих захоплень юного музиканта і конструктори «Лего», яких Павлик має чималеньку колекцію.
На запитання, які дуже полюбляють ставити дорослі дітям: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш – співаком чи піаністом?», юний вишнівецький музикант відповів, що не уявляє свого життя без музики і хотів би як співати, так і грати. Але прагне і одне, і друге робити досконало та дуже професійно. Тому сумлінно навчається у педагогів з вокалу та музики, бо хоче бути першим у всьому, а досконалість вимагає щоденної багатогодинної праці, що Павло і робить, відвідуючи музичну школу два-три рази на тиждень, та щоденно по кілька годин грає на піаніно вдома.
Павлик не лише талановитий музикант, він дуже добра, щира і побожна дитина. Кожен свій виступ розпочинає із молитви, яка допомагає йому зосередитися і вгамувати хвилювання. Попри постійну зайнятість та репетиції, хлопчик знаходить час, щоб відвідувати Службу Божу та недільну школу, яка діє на парафії Вознесіння Христового у Вишнівці. Під час цьогорічних різдвяних свят Павло разом із друзями із недільної школи та іншими парафіянами храму брав участь у неймовірному вертепному дійстві, де грав Йосипа і виконував колядку «Спи, Ісусе, спи». 22 січня у тернопільському ТРЦ «Подоляни» відбувався фестиваль-парад вертепів, куди був запрошений і унікальний вишнівецький вертеп. Вишнівчани перемогли, зайнявши перше місце. Разом із парохом отцем Василем Дідиком у вишнівецькому вертепі були задіяні більше ста учасників.
Любов до музики і у його молодшої сестрички Лізи, якій сім рочків. Дівчинка, вперше почувши і побачивши бандуру у музичній школі, куди приходила на академконцерт до брата, закохалася в цей музичний інструмент і опановує його. Ліза має і гарний голос. Хтозна, може у вишнівецькій родині Свиридів зростає ще одна майбутня талановита і самобутня співачка та музикант.
Наталка ПАРОВА
Коментарі вимкнені.