Хабарників із тернопільського ПТУ будуть судити, як організовану злочинну групу і за шістьма статтями Кримінального кодексу
Посадовці ПТУ обманним шляхом зібрали з вихованців навчального закладу понад півтора мільйона гривень. Крім того, студенти були змушені безкоштовно працювати на будівництві. Діяльність злочинної групи горе-педагогів припинили працівники УБОЗТернопільщини. Їм пред’явлено звинувачення за шістьма статтями Кримінального кодексу. Наразі кримінальну справу направлено до суду.
До складу злочинної групи входили директор ВПТУ, його заступник та старший майстер. Завдяки винахідливості та підприємницькій «жилці» зловмисників вони «заробляли» гроші на кожному кроці.
На початку навчального року директор закладу проводив загальні збори батьків учнів, що вступили на навчання до училища, де зобов’язував їх здавати щосеместру грошову допомогу ПТУ під виглядом нібито благодійних внесків.
Випускників навчального закладу «педагоги-підприємці» зобов’язали вносити кошти на проходження кваліфікаційних робіт. Сума, яку повинен здавати кожен учень, встановлювалася особисто директором в залежності від профілю навчальної групи. Таким чином упродовж двох років зловмисники отримали з учнів більш ніж 1,4 мільйона гривень.
Крім того, педагоги вигадали ще ряд поборів. Наприклад, підлітків, які виявили бажання перевестися на індивідуальну форму навчання, посадовці ПТУ зобов’язували відмовлятися від стипендій та писати відповідні заяви на ім’я директора училища. У той же час бухгалтерія продовжувала нараховувати їм кошти, які вже потрапляли до рук підприємливого директора закладу та його спільників. За таких студентів посадовці отримали майже 180 тис. грн.
За гроші учасники ОЗГ готові були «вирішити» практично будь-яке питання. Наприклад, за отримання дозволу на перездачу державного кваліфікаційного іспиту та отримання диплому один з учнів заплатив директорові тисячу гривень.
Мало того, що діти були «обкладені даниною», керівництво навчального закладу використовувало їх в якості безкоштовної робочої сили. Педагоги вирішили, що знання та навички професії, якій навчали дітей, можна використовувати для власних потреб, а тому неодноразово залучали своїх вихованців до виконання ремонтних робіт замість навчального процесу.
Силами студентів були відремонтовані медичні кабінети Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги та поліклініки, міського стадіону, а ще – чиїсь гаражі, будинки та інші об’єкти.
Оперативники обласного УБОЗу припинили злочинну діяльність педагогів-експлуататорів та здирників. Наразі розслідування кримінальної справи закінчено, її направлено на розгляд суду.
Зловмисникам пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 3 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень), ч. 3 ст. 368 (Одержання хабара), ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 150 (Експлуатація дітей), ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України, повідомляє МВС України.
Коментарі вимкнені.