Корвет “Тернопіль” російські окупанти мають передати одним з найперших

У Криму готується передача українських кораблів. Мають передати одним з найперших корвет «Тернопіль». Адже безсумнівно «Тернопіль» один з найвідоміших українських кораблів за свою Середземноморську службу і був в найкращому технічному стані до захоплення.

Як повідомили наші джерела у Севастополі вчора до пізна відбувались наради засідання з питань передачі. Раніше ми вже повідомляли, що у Криму зараз перебуває більше 60 чоловік з українського екіпажу корвета які хочуть продовжити службу в ВМС ЗС України,  на мою думку саме їм і належить прийняти корабель назад під український військово-морський прапор. Схожа ситуація і у інших екіпажах. Важливим є  також, щоб українська сторона н езабула про героїчний морський тральщик «Черкаси», який найдовше протистояв противникові на озері Донузлав. Для Тернопілля він теж став рідним через свого командира нашого земляка Юрія Федаша. Через фарватер його обов’язково потрібно виводити, адже він є символом нашої новітньої військово-морської історії для майбутніх поколінь. Так як  лінкор 1918 року «Воля» для покоління моряків Української Народної Республіки, коли частина кораблів хотіла повернутись з більшовицького Новоросійська в український Крим, берегові батареї підняли ультиматум заборони. На лінкорі  «Воля» підняли сигнал що зі свого головного калібру зрівняють з землею батареї що будуть перешкоджати відходу кораблів під Українським прапором ( до речі гармата з лінкора «Воля» є зараз в музеї берегової оборони Фінляндії, як вона туди потрапила це окрема «одісея» і розповідь). Історія невблаганна річ і твориться вона нами також, і завжди потрібно памʼятати про це.

Світові ЗМІ повідомляють, що головком ВМФ Росії Віктор Чірков на спільному засіданні комітету Ради Федерації з оборони та безпеки і комітету з міжнародних справ, на якому розглядалося питання про денонсацію російсько-українських угод щодо Чорноморського флоту. “У Криму і Севастополі залишилися кораблі України – 79 кораблів, з них 25 бойових кораблів і судна забезпечення” , – сказав Чірков. За його словами, зараз готують передачу кораблів українській стороні. “Проводимо ревізію кораблів, складаємо графіки передачі. По закінченні згідно із рішенням міністра оборони Росії здійснюватиметься передача кораблів і суден військово- морському флоту України” , – відзначив головком ВМФ Росії. Нагадаємо, раніше Міноборони України заявило, через міжнародні суди виставить рахунок РФ за захоплене в Криму військове майно, що за попередніми підрахунками коштує більше 18 млрд грн. Тернопільський громадський  інформаційно-координаційний пункт підтримки ВМС Збройних Сил України продовжує збір коштів для дооснащення фрегата «Гетьман Сагайдачний». Переказати для оснащення кошти можна на рахунок Приватбанку: 5168 7572 5999 8203. Кошти з рахунку будуть використані виключно для придбання засобів зв’язку (військового призначення) для флагмана ВМС ЗС України фрегата «Гетьмана Сагайдачного». В ЦЬОМУ Є ВЕЛИКА ПОТРЕБА.

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України, голова Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України  

Коментарі вимкнені.