На дні моди у Тернополі покажуть 20 колекцій
Подіумом Українського дому “Перемога” дефілюватимуть моделі у колекціях одягу від дизайнерів-початківців, а також від професіоналів. Гості показу – Мирослав Мельник із Києва, сестри Ірина та Оксана Мурашки зі Львова.
– У мене є така мрія, щоб в Тернополі не було вивісок “Майстерня з ремонту одягу”, а щоб у нас були дизайн-студії, салони, де можна індивідуально замовити одяг, – каже завідувач відділення дизайну Галицького коледжу, організатор Atrium fashion day у Тернополі Марія Гудима.
Тернопільський день моди проведуть в Українському домі “Перемога” 25 лютого о 15.00. Подіумом дефілюватимуть моделі у 20-х колекціях одягу від дизайнерів з Тернополя та інших міст, продовжує пані Гудима. Свої роботи покажуть молоді тернопільські дизайнери, а також з Хмельницького та Львова. Можна буде побачити і колекції Оксани Бачинської, Наталії Стефанчук, Марії Діденко. Спеціальні гості дня моди – київський дизайнер Мирослав Мельник, а також сестри Ірина та Оксана Мурашки зі Львова. Квитки на показ можна придбати у касі “Перемоги”. Їхня ціна 20-40 грн.
Будуть професіонали і початківці
Тернопільські дні моди матимуть продовження навесні цього року – наприкінці квітня початку травня. Організатори проекту сподіваються, що в Тернополі традиційно проводитимуть весняні та осінні сезони моди кожного року. Таким чином у місті розвиватимуть індустрію моди та прищеплюватимуть городянам хороший смак.
– Ідея створення конкурсу виникла у нас спонтанно, – розповідає Марія Гудима. – Адже наші студенти за 10 років існування відділення дизайну створили близько 30 колекцій одягу, тому ми маємо що показати.
Зі своїми роботами студенти коледжу їздять по різноманітних конкурсах моделей одягу. Вони побували в Донецьку, Києві, Львові, на Вінниччині, у Хмельницькому.
– Я завжди шкодувала, що ми не маємо можливостей показувати в себе вдома, у Тернополі, – каже пані Гудима. – Часто навіть батьки наших студентів не можуть побачити показ колекцій, над якими працювали їхні діти.
У рамках дня моди у Тернополі буде показ початківців та відомих дизайнерів, проведуть прес-конференції, семінари, майстер-класи.
– Такий проект дуже корисний для студентів, які навчаються у сфері створення та пошиття одягу, – каже організатор проекту. – Вони зрозуміють, для чого вони вчаться, для чого можуть використати свої знання. Тобто побачать перспективу свого розвитку.
Показ 25 лютого побудований з трьох блоків. Це народний, молодіжний та класичний, вечірня та весільна мода. Кожен блок починатимуть початківці, а завершуватимуть професійні дизайнери.
Надихають художники
Викладачі відділення дизайну принесли на прес-конференцію кілька моделей одягу з колекцій, які представлять на дні моди.
– Часто джерелом натхнення для студентів є творчість художників, – розповідає викладач, керівник студії мод Катерина Тимочко. – А це цікаво для сучасної молоді та їх культурного розвитку. Приміром, джерелом для творчості нашої студентки Наталії Богоніс стали картини художника Густава Клімта. А випускницю Олесю Федорович на створення колекції “Нічна пава” надихнули картини живописця Марфи Тимченко. Також дівчина досліджувала український костюм, показала його багатошаровість, просту конструкцію.
Безпосередньо на показі студенти відділення дизайну Галицького коледжу представлять 14 колекцій. Це тільки ті, які створили за останніх два роки, додає пані Тимочко.
День моди в Тернополі – це не лише фен-шоу, це в майбутньому бізнес, додає ще один викладач відділення дизайну Лілія Кульчицька.
– Це має бути не лише гарне видовище, а тут дизайнери можуть продати свої роботи, – каже вона. – Адже щоб створити колекцію, її треба ще й продати. Я вважаю, що це потрібно для розвитку модної індустрії в Тернополі.
Можна буде купити одяг
До речі, на дні моди кожен охочий зможе поспілкуватися з дизайнером і придбати собі річ з колекції.
– Робота дизайнера – не картинка, щоб її показувати, – каже Марія Гудима. – Він створив річ, аби її продати і працювати далі. У тому і полягає робота та творчість дизайнера.
Загалом тернопільські дні моди – це можливість дизайнерів зайти в наше місто, вважає начальник міського управління культури Олександр Смик.
– Адже багато хто вагається, не знає попиту, не знає, чи буде віддача жителів, – каже він. – Ми не повинні все відкривати лише по телевізору, в Мілані, Парижі, Барселоні. Тернопіль – гарне місто. І чому б не принести сюди красиве.
Пан Смик каже, що дні моди у Тернополі мають цілу концепцію розвитку.
– Мене, наприклад, цікавить, чому наші співаки не виступають у колекціях дизайнерів Галицького коледжу, адже ці костюми цікаві та сценічні, – каже він. – А наші дівчата йдуть у магазини та переплачують за одяг, а не замовляють у місцевих дизайнерів якісні, оригінальні, неповторні речі. Все-таки кожна жінка має виглядати не такою як всі. До речі, у квітні день народження мера Лучаківського, тому ми хотіли б створити колекцію одягу кінця ХІХ початку ХХ ст. Цим займеться творчий колектив коледжу.
Коментарі вимкнені.