На городі кременчанки Ірини Стравінської суниці плодоносять до перших морозів

На городі кременчанки Ірини Стравінської суниці плодоносять до перших морозів. Червоні, жовті, білі та оранжеві соковиті ягоди жінка вирощує з насіння.

Ірина у родині Стравінських – не єдина, хто захоплюється ягідництвом. Родина її чоловіка вже півстоліття вирощує полуницю. Сама ж жінка спершу плекала на присадибній ділянці екзотичні рослини. Два роки тому зацікавилася ремонтантними суницями, які приносять не лише користь, а й прикрашають її город. Довго не думаючи, колишній банкір серйозно зайнялася цією справою, яка нині є основним джерелом її доходу. У нагоді стала перша вища освіта Ірини – вчитель біології.

Насіння жінка висіває у лютому в міні-парниках, які поміщає на підвіконні. Грунт вибирає універсальний. Вирівнює верхній шар і після зволоження землі висипає на нього насінини. Сходам забезпечує рівномірне освітлення протягом 12 годин та помірний, але постійний полив – щоб верхній шар не засихав. Через півтора місяця, коли рослини досягають двох сантиметрів і на них з’являються два листочки, господиня висаджує їх у відкритий грунт. Через три-чотири тижні кущі пересаджує на більшу площу. Відстань між ними і рядами становить по 20 см.

Цікаво те, що впродовж року насіння суниць можна висівати кілька разів. Господиня робить це і в лютому, і березні та квітні. Торік посіяла навіть у вересні. В грудні, в пору мокрого снігу, висадила їх у відкритий грунт, і вже в травні збирала перші плоди.

– У догляді ця суниця подібна до полуниці, – каже Ірина Стравінська. – Потрібно пильнувати, аби на грядках не було бур’янів і рослини не потерпали від спеки. За сухого літа рослини потребують поливу. Інакше, хоч і кущі зародять рясно, ягоди будуть дрібними. Не слід забувати і про підживлення. Навесні варто внести азотні добрива, а на зиму – калій та фосфор. Посіяні в лютому суниці вже у червні дають перші ягоди. Плодоносять кущі аж до морозів. 

Ірина Стравніська вирощує більше десятка ремонтантних сортів суниці. Серед них – Регіна, Олександрія, Барон Солемахер, Алі Баба, ягоди яких червоного кольору. У Білої душі – білі плоди, у Жовтого крему – жовті. Ягоди оранжевого кольору має сорт Золотий десерт.

– За смаком ремонтантні суниці дещо схожі до лісових, але за розміром вони різні – їхній кущ заввишки 20 см, а плоди в два-три рази більші, – розповідає Ірина. – Між собою сорти домашніх суниць також відрізняються: у Регіни плоди видовжені, Алі Баби – круглі. Та й смак у кожної ягоди інший, а от врожай кущі дають щедрий. Щодня на площі 20 квадратних метрів збираю більше літра суничок. 

Цього року Ірина Стравінська здивувала своїх рідних новим захопленням – виростила з насіння декоративні полуниці сортів Рожева Панда, Трістан, Тарпан,Мілан, Тоскана, які з ранньої весни до пізньої осені цвітуть яскраво-рожевим, блідо-рожевим та червоним кольорами. Крім того, вони ще й плодоносять. Декоративну суницю можна садити не лише на городі. Вона ідеально підходить для вирощування у підвісних вазонах. 

Марія БЕЗКОРОВАЙНА, Газета “Сільський господар плюс”.

Коментарі вимкнені.