“”Нас просто зробили дурнями, хіба це по європейськи?” – тернопільських студентів не пустили у Польщу на конкурс

Пишу про наболіле… Тепер найбільше бажання студентів хорової капели «Освіта» – поїхати до Луцька. Винайняти на свої кошти транспорт та влаштувати концертну програму перед консульством у Луцьку. А що даремно вивчали нові твори???

У листопаді минулого року хорова капела «Освіта» Факультету мистецтв ТНПУ ім. Володимира Гнатюка  отримала запрошення на XXXIII Міжнародний конкурс духовної музики – «Hajnowka 2014» в м. Бялосток Респуліки Польща.

Почалась плідна підготовка, адже там слід показати програму на 30 хвилин, та вивчити два обов’язкові твори. Для участі у цьому конкурсі ми проплатили вказаний конкурсний збір який становив 1289 євро (це умова участі, проплата перебування колективу закордоном).

У лютому 2014 року отримали письмове запрошення  та продовжували готувати документи для отримання ВІЗИ. Звичайно, проводили консультативну роботу з хоровими диригентами які уже брали участь у цьому конкурсі, такими як: Ізидор Доскоч-директор та головний диригент хорового колективу «Зоринка» (успішно виступили минулого року на цьому конкурсі), заслуженим артистом України колишнім головним диригентом камерного хору обласної Тернопільської філармонії, Святославом Дунцем, у нашу делегацію входив також колишній член журі цього конкурсу Ігор Циклінський – заслужений діяч мистецтв України, викладач диригування у Дрогобицькому музичному училищі.

Та так не склалося як гадалося…

Поїздка не відбулася, 27.05.2014 року ми мали усі бути на навчанні, так і є…А причина – банальна!, не усім хористам дали дозвіл на відкриття ВІЗИ!

До Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку ми їздили тричі (адже там отримання візи безкоштовне), але щоразу отримували різні відмови та рекомендації по електронному оформленні документів та 6 людей з колективу таки здали документи на ВІЗУ, хоча пакети документів були створенні однаково (пояснень немає ніяких). Втім нам пообіцяли сприяння та розуміння, адже з польської сторони господарів конкурсу була велика кількість дзвінків. Можливо потрібно було оформляти документацію у нашому тернопільському представництві( тут ця послуга коштує – 310грн.)???, але для групи у 33 особи це великі кошти зважаючи на теперішні обставини у державі, адже ще потрібно було б оплатити проїзд та послуги водія…

Ніхто навіть не міг подумати, що з консульством Республіки Польща в Луцьку у нас виникнуть такі проблеми, адже колектив їде на проплачений конкурс від навчального закладу по запрошенню, а не на заробітки…

Тепер найбільше бажання студентів хорової капели «Освіта» – поїхати до Луцька. Винайняти на свої кошти транспорт та влаштувати концертну програму перед консульством у Луцьку, а що даремно вивчали нові твори???

Обов’язково будемо писати скаргу до  Генерального посольства Республіки Польща у Києві хай перевірять цей факт та нададуть пояснення. Нас просто зробили дурнями, хіба це по-Європейськи???

 З повагою і болем, що у дітей вкрали шанс прославити наш університет і державу, –  доцент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Факультету мистецтв ТНПУ імені Володимира Гнатюка – Лариса Дмитрівна Ороновська.

-1 thoughts on ““”Нас просто зробили дурнями, хіба це по європейськи?” – тернопільських студентів не пустили у Польщу на конкурс

  • 14:58 | 28.05.2014 о 14:58
    Permalink

    мил1 ви мо1 д1точки! вони завжди все брехали 12 брешуть 1 будуть брехати. як можна 1м в1рити? чому ви вс1 так1 на1вн1 1 в1рите, що комусь ви потр1бн1. неправда це все. 1 н1коли 1м не в1рте. в1д вас 1м нема н1якого навару. нав1що тод1 про вас турбуватися. 1 ще одне запамятайте -н1коли ми там людьми не будемо. т1льки нижчий сорт.

    • 15:22 | 28.05.2014 о 15:22
      Permalink

      я так поняв – ви з закордону пишете… з відти, де ви нікому не потрібні. і ви нижчий сорт?
      якшо ти нижчий сорт і з цим зимирилась – то не варто інших опускати нижче плінтуса (як опустилась сама)
      кожен сам вирішує яким сортом йому бути! і що для цього робити.

Коментарі вимкнені.