Недешева “родзинка” міжнародної виставки – для Олега Сиротюка

6 серпня, з ініціативи громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля», організації Тернополя, які входять в Об’єднання заради громади «Ядро», вийшли під стіни Тернопільської обласної державної адміністрації. Вони звернулися з рядом вимог та запитань, а також підготували раритетний подарунок для очільника області Олега Сиротюка – заквітчану шину, яка в час революції гідності в Києві створила фурор на міжнародній виставці.

Члени «Ради бізнесу Тернопілля» та інших організацій ОЗГ «Ядро» вже кілька місяців піднімають питання реорганізації громадської ради при ТОДА з метою забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю.

Ще 17 липня 2014 року вони зверталися проханням видати розпорядження про розформування існуючої лише на папері громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації та затвердити склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів нової громадської ради та проінформувати громадськість про початок роботи ініціативної групи. Проте, дієвого рішення голова ТОДА досі не прийняв.

За це і отримав пам’ятну, оригінальну шину, авторської роботи – як символ рішучості громади до активних дій та чистоти прагнень заради Громади. Її Олегу Сиротюку передасть заступник Леонід Бицюра.

Історія цього подарунка розпочалася із зимових подій в Україні 2014-го року. 

Тоді тернопільські підприємці разом з усіма свідомими громадянами, перебували на Майдані: привозили продукти, зголошувалися волонтерами, допомагали пораненим, на власні очі бачили жахіття «чорного четверга», в який було вбито десятки революціонерів. Тому тема Майдану глибоко проникла у їхнє життя та роботу.

–       На початку весни, коли революційні настрої Майдану ще не вщухли, тернопільській етно-майстерні «Коза-дереза», якою займається моя дружина Вікторія Колодій, запропонували взяти участь у міжнародній виставці декору Decor&Gifts (Декор і Подарунки) в Києві, – пригадує член Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля», гендиректор ТОВ «Терко Авто» Ярослав Колодій.

Спочатку етно-майстерня відмовилася, адже подібні заходи не були актуальними і представники сувенірного бізнесу ще не розуміли, що робити далі і як працювати. Проте виставкова компанія “Парус Експо Медіа”, яка в Україні є представником одного з найбільших міжнародних виставкових концернів «Messe FrankfurtGmbH», запропонувала «Козі-дерезі» безкоштовну участь та центральне місце на експозиції – щоб прикрасити виставку. Тернополяни погодилися.

–       Я подав ідею розмалювати шини і бочки, адже саме це для мене, та й усіх патріотів у той час було актуальним, – каже Ярослав Колодій. – Проте ми взялися експериментувати лише з покришками. Виявилося, втілити таку, здавалося б просту ідею, нелегко.

Спочатку шину треба добре вимити. Працівники етно-майтерні пробували зробити це різноманітними розчинами, поки не досягли ідеального результату.

Далі ґуму грунтують. Проте виявилося, що до шини, а особливо не нової, практично не чіпляється жодна ґрунтовка – вона тріскає та облітає. Проте тернополянам таки вдалося знайти потрібний матеріал і колесо двічі заґрунтували, а потім ще й нанесли фон – білу фарбу.

В цей час дизайнери розробили в електронному вигляді ескіз тридцяти шин, і над ними взялися «чаклувати» талановиті художниці.

Колекцію ексклюзивних заквітчаних шин привезли у Київ на виставку і там вони зробили фурор – стали родзинкою. Чимало людей фотографувалося на фоні експозиції, журналісти брали інтерв’ю, навіть співорганізатори Decor&Gifts (Декор і Подарунки) були у захваті.

Практично усю колекцію розмальованих шин за чималу суму уже викупили дизайнерські студії. Проте кілька ще залишилися в Києві – у партнера етно-майстерні «Коза-дереза». Одну з тридцяти авторських робіт, що стали символом Майдану на міжнародній виставці компанії з 800-річною історією, і подарувало Об’єднання заради громади «Ядро» очільнику області Олегу Сиротюку.

Можливо, заквітчана, мирна, ексклюзивна шина нагадає чиновнику радикальні настрої Майдану, надасть рішучості до активних дій та проілюструє чистоту прагнень громади Тернополя.

ГС “РБТ”

-1 thoughts on “Недешева “родзинка” міжнародної виставки – для Олега Сиротюка

  • 14:12 | 9.08.2014 о 14:12
    Permalink

    Шкода такі гарні шини палити, але скоро мабуть прийдеться.

Коментарі вимкнені.