Ноу-хау для тернополян
Працівники сектору з питань енергозабезпечення управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології звернулись до ПП «Укрспецінформ» з проханням розробити універсальний калькулятор для визначення фактичного енергоспоживання у будівлях та спорудах, а вже на підставі отриманих даних можна буде сформувати рейтинг типових установ. Зазначимо також, що даний ресурс можуть використовувати фактично всі суб’єкти господарювання: директора навчальних закладів, завідуючі дитячими садочками, головні лікарі, голови ОСББ та ОСН-БК, керівники ЖЕКів, власники квартир та приміщень, тощо.
Завідувач сектору енергозбереження управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Павло Савчеко каже:
– Треба розуміти, що будівлі самі по собі не споживають енергоносії, адже на це впливає переважно людський фактор. Звісно, ми можемо визначити «найгірші» об’єкти, але претензії будуть і до «найкращих», адже через традиційну економію коштів про комфортні умови часто забувають і це негативно вливає на кінцевих споживачів, а тому «енергоефективність» має мати пріоритет над «енергозбереженням».
Фахівець пояснює, що в українських муніципалітетах найбільше бюджетних коштів за енергоносії традиційно витрачається у закладах освіти та науки. Як показує практика, розподіл коштів у загальноосвітніх школах виглядає наступним чином: 90% – теплопостачання, 6% – електроенергія, 4% – водопостачання. У м. Тернополі практично всі школи за рік споживають менше 160 кВт год/ кв. м., а от всі садочки у цьому сегменті знаходяться над цією позначкою і це означає, що саме у дошкільних навчальних закладах є найбільший ресурс для енергосервісних послуг. Учні та дошкільнята перебувають в межах навчальних закладів близько 20% (864 год.) від тривалості усього опалювального періоду (180 днів або 4320 год.) і саме тому ще у 2011-2012рр. у всіх закладах освіти та науки м. Тернополя було встановлено індивідуальні теплові пункти погодного регулювання, що дозволило лише за «теплу» зиму 2014р. отримати економію у розмірі 8,0 млн. грн.
ля якісного діагностування енергоспоживання будівлі необхідно проводити її енергоаудит, а тому запропонований калькулятор – безкоштовний інструмент, який має стимулювати до впровадження енергоефективних та енергоошадливих заходів. Побажання, зауваження та пропозиції можна залишити на сторінці управління в соцмережі або у «Електронній приймальні» на нашому сайті.
ЕКО-КАЛЬКУЛЯТОР
Довідково
Основні особливості калькулятора фактичного енергоспоживання:
– інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс для пересічного користувача;
– автоматичне переведення всіх отриманих комунальних послуг до єдиної системи вимірювання (кВт год.) за будь-який період;
– отримання фактичного споживання енергоносіїв та витрату коштів у розрізі одного споживача, квадратного та кубічного метра опалювальної площі;
– можливість роботи лише із обраними параметрами;
– подальша візуалізація отриманих результатів, тощо.
Коментарі вимкнені.