До нас іде грип! Зустріньте його лежачи, щоб він не “вдарив” по серцю

Лікарі прогнозують початок епідемії грипу на кінець листопада. Українці хворітимуть від трьох штамів вірусу — свинячого, “Перт” та австралійського “Брісбена”, пише Gazeta.ua.

Близько 80% хворих підхоплять вірус “Перт”, вважає Алла Мироненко — керівник відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології й інфекційних хвороб ім. Громашевського:

— Сезонний “Перт” — звичне для нас явище. Але його новий штам невідомий ні в Україні, ні в решті країн Східної Європи. Він викликає більше ускладнень, особливо органів дихання, але не такий страшний, як свинячий. Ним уже перехворіли у Великій Британії, США та Канаді.

Будь-який грип треба перележати, щоб не мати ускладнень. Якщо перші два дні недуги перенести на ногах, може розвинутися пневмонія, “вдарить” по серцю та судинах.

Зазвичай на грип хворіють 10–20% населення країни.

— Хто перехворів — має імунітет. І навіть через два роки, якщо людина інфікується тим самим зміненим вірусом, то перенесе його в легшій формі, — говорить Олександр Гриневич, 55 років, колишній директор розформованого Українського центру грипу. — Під час епідемії свинячого грипу позаторік не хворіли дорослі, народжені в 1950-х. Бо такий вірус уже був у 1970 роках.

Віруси грипу циркулюють постійно по всьому світу. Можуть повертатися за п’ять-шість років. Новий штам відрізняється від попереднього невеликим фрагментом — стає іншим ДНК вірусу.

Повністю грип змінюється кожні 40 років.

Коментарі вимкнені.