Хамство як «візитівка»: чому українським чиновникам бракує культури спілкування?
Хамське ставлення до відвідувачів та журналістів є уже свого роду «візитівкою» харківської виконавчої влади, нарікають правозахисники. Чому чиновники дозволяють собі образи і навіть агресію на адресу громадян?
Українські ЗМІ багато повідомляли про те, як у громадській приймальні харківського губернатора нещодавно облаяли пенсіонерів. Потім на засіданні заступник губернатора Ігор Шурма образив одного з керівників афганських організацій. Обидва випадки набули розголосу. Експерти кажуть – такий стиль спілкування чиновників з людьми вже давно тенденція.
«Образи та агресія – віддзеркалення загальної культури наших можновладців», – зауважив в інтерв’ю Deutsche Welle голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров: «Наскільки я пам’ятаю, останні 20 років у спілкуванні з чиновниками такого не було. А нині при владі ті, хто не знають, що таке культура спілкування», – каже Захаров.
Люди з нинішньої влади «не проходили всі кар’єрні сходинки, які зазвичай проходила управлінська еліта в минулі часи», – сказав Deutsche Welle харківській політолог Ігор Поліщук. Він бачить у цьому також небезпечну тенденцію «подальшого віддалення влади від народу»: «Напруга зростає, а людей, які могли б адаптувати суспільство до нового політичного курсу, не так багато або є узагалі нема».
Агресія у спілкування з пресою – теж норма
Часто агресивно та образливо чиновники дозволяють собі реагувати на «неприємні для них запитання», розповіла кореспондент«Новин АТН» Світлана Сірик: «Журналісти озвучують інформацію. А це виводить деяких чиновників з рівноваги, псує настрій, тож, далі кожен з них діє відповідно до рівня свого виховання», – каже журналістка.
Місцева преса вже неодноразово звертала увагу громадськості на часом агресивну поведінку керманичів міста. Схоже, що дещо змінилося після відкритого звернення харківських журналістів до президента. Сірик повідомила, що губернатор Добкін цього року фактично уперше з 2006 року вибачався перед журналістами.
Коментарі вимкнені.