Події в Японії і аварія на AЕС Фукусіма-1: думка українців
У період з 20 по 31 березня 2011 року компанією Research & Branding Group було проведене дослідження громадської думки населення України щодо подій у Японії та аварії на АЕС «Фукусіма-1». Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України та АР Крим. Респонденти відбиралися по квотній вибірці, яка репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю та віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 чоловік. Очікувана середня похибка вибірки становить +-2,2%. Дані у відсотках
Основні результати
• На сьогоднішній день більшість жителів України (91%) цікавляться інформацією про події, що відбуваються останнім часом у Японії (землетрус, цунамі, аварія на АЕС «Фукусіма-1»).
• 87 % респондентів оцінюють дії японців у ситуації аварії на АЕС «Фукусіма-1», як у цілому організовані, не організованими дії японців вважають 6% від загального числа опитаних, важко відповісти було 7% респондентів.
• Більше половини від кількості опитаних (57%) очікують, що аварія на АЕС «Фукусіма-1» у Японії може викликати нову економічну кризу і чверть українців (25%) вважають, що нової кризи не буде, важко відповісти на поставлене запитання було 18% респондентів.
• Жителі України, схильні зменшувати масштаби аварії в Японії у порівнянні з аварією на ЧАЕС. Кожний третій опитаний респондент (32%) вважає, що масштаби аварії в Японії були менші ніж на ЧАЕС і що масштаби аварії аналогічні аварії на ЧАЕС, вважають 27% опитаних. Чверть українців (26%) вважають масштаби аварії серйознішими ніж на ЧАЕС, важко відповісти було 15% від питаних.
• У регіональному розрізі жителі Заходу України (39%) у порівнянні з жителями Південно-сходу (26%) схильні зменшувати масштаби аварії на АЕС у Японії порівняно з аварією на ЧАЕС.
• 43% жителів України вважають, що вітчизняні АЕС є досить небезпечними, і 23% – надзвичайно небезпечні. Абсолютно безпечними АЕС в Україні вважає 2,5% респондентів.
Коментарі вимкнені.